Wysypka i powiększenie węzłów chłonnych

napisał/a: cintox1 2013-03-14 20:44
Witam!
W niedzielę na całym ciele pojawiła mi się wysypka, drobnoplamista, ze szczególnym nasileniem na odsiebnych częściach rąk i dłoniach, twarz zaczerwieniona. Wysypka ujawniała się po wejściu do ciepłego pomieszczenia, podczas przebywania na zewnątrz i krótko po powrocie była właściwie niewidoczna. Do tego z pozostałych objawów - powiększenie prawego, potylicznego węzła chłonnego. Lekki ból gardła, bez ropnych nacieków, brak powiększonych migdałków i wysokiej temperatury.

W poniedziałek udałem się do lekarza rodzinnego, odniosłem jednak wrażenie, że nie jest pewny pochodzenia wysypki - przepisał mi Azytromycynę 500mg na dzień przez 3 dni, do tego jeden raz dziennie Fexofast 180 mg, i Zyx 5 mg, z zaleceniem pozostania na 3 dni w domu. Niestety, nie mogłem zostać w domu, dlatego też zrezygnowałem z brania antybiotyku ze względu na możliwość wystąpienia skutków ubocznych.

O dziwo wysypka w środę zaczęła znikać, dziś jest już niewidoczna, pozostało jedynie lekkie swędzenie w okolicach rąk, brak łuszczenia się skóry. Jedyny problem, który pozostał to bolesne, powiększone węzły chłonne. Czy w związku z nimi powinienem zdecydować się wziąć antybiotyk (mimo braku wysypki), czy też może cierpliwie czekać aż dojdą do normalnego stanu?