Wysyp pryszczy na twarzy i dekolcie

napisał/a: DarkAngel89 2014-02-17 10:55
Mam pewien problem. Otóż zawsze miałam problem z trądzikiem ale nie jakiś strasznie duży, poszłm do pani dermatolog, która przepisała mi maść Normaclin. Jak zaczęłam ją stosować wysypało mi masę małych ropnych pryszczy na dekolcie z przerażenia odstawiłam maść i poszłam dermatolog która tym razem przepisała mi tabletki Damelium(zażywam od 4dni). Wczoraj niestety wyspało mi również twarz, głównie policzki i parę skupisk na czole i brodzie.
Czy wysyp może być efektem działania maści? Słyszałam, że one najpierw wywalają wszystko na zewnątrz a potem się to jakoś oczyszcza...
Co zrobić, żeby się tego pozbyć?
Na codzień nie stosuje jakiś podkładów/pudrów ale teraz bez tego nawet nie chcę się ruszyć z domu, żeby nie straszyć :(

Mogę podesłać zdjęcia twarzy i dekoltu
napisał/a: ratownik_0395 2014-02-17 18:52
Witam.
Tak, początkowy okres leczenia skóry jest dość trudny. Generalnie sam proces leczenia skóry jest długotrwały i uciążliwy. Maść początkowo działa na silnie chory obszar skóry, która usuwa toksyny w postaci "pryszczy". Jednakże jeśli po jakimś okresie np. 2-3 tygodni skóra nie wraca do prawidłowego wyglądu, kształtu, koloru należy ponownie wrócić do dermatologa, aby zmienił stosowane leki. Skóra trądzikowa niestety, ale musi być pozbawiona przez konkretny kawałek czasu - kilka miesięcy - stosowania kosmetyków, aby nie podrażniać i tak już chorej tkanki. Pozdrawiam
napisał/a: DarkAngel89 2014-02-17 20:28
Dziękuję za odpowiedź
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-02-17 22:00
Witam
Stosowałem Normaclin - było jeszcze gorzej.
Prawdopodobnie jesteś uczulona na antybiotyki. Borykam się z podobnym problemem.
Spróbuj używać maści Acne-Derm oraz Alantan-plus(krem) taka kuracja pomogła mi bardzo i później zmieniłem już na Linoderm Acne.

Pozdrawiam
napisał/a: DarkAngel89 2014-02-17 22:19
Maść przestałam używać, poszłam do dermatolog zaraz po "wysypie" na dekolcie i dała mi antybiotyk w tab. Na chwilę obecną nie widzę czy działa czy nie ale stosuję dopiero 4dzień...
Ja ogólnie na maści jakoś uczulona jestem... miałam kilka maści aptecznych (nie na receptę) i zawsze negatywnie na nie reagowałam :(