Wysuszona i strasznie boląca skóra twarzy-od częstego mycia

napisał/a: uhuu223 2012-05-21 16:52
Witajcie!
Jestem w czasie dojrzewania więc moim obecnym problemem skórnym jest trądzik... Ostatnio nasłuchałem się jakiś mitów że częstsze mycie twarzy może skutecznie pomóc w tej kwestii i jako że miałem skórę strasznie tłustą to myłem (normalnym mydłem) zaraz po wystąpieniu jakichkolwiek prześwitów potu i tłuszczu (gdzieś 5 razy na dzień). Tym schematem jechałem tylko przez 2 dni, a dziś piszę z twarzą wysuszoną tak że czuję się jakbym chodził w masce. Dodam że np. podczas ziewania lub nakładania na twarz jakiś specyfików nawilżających twarz strasznie piecze.

No i tu pytania... Co z tym zrobić? Jak przywrócić dawną gospodarkę organizmu w tej kwestii? Czy to może mieć jakieś stałe skutki?

Ps. - Jeśli znacie jakieś dobre specyfiki które nie wysuszają skóry, a skutecznie pomagają w walce z trądzikiem to proszę o napisanie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
napisał/a: jezebel1 2012-05-26 02:37
skórę tłustą trzeba nawilżać, choć media promują system wysuszania i matowienia
wysuszyłeś sobie skórę, doszło do podrażnienia i teraz musisz jej dać kilka dni na regenerację - będzie wtedy piec
samo zwykłe mydło bardzo wysusza dodatkowo, u niektórych "wrażliwców" nawet woda może podrażniać
myjemy delikatnym żelem i kremy na cerę trądzikową (ale dopiero jak przestanie cię piec - na razie coś łagodzącego)
na początek i w dobrym przedziale cenowym polecam preparaty marki iwostin