Wystające żebro

napisał/a: freeridemx147 2010-11-02 10:29
Witam
od jakiś 2 lat zauwazyłem, że wystaje mi żebro z lewej strony pod obojczykiem, ostatnio zaczeło mnie to dręczyc bo czasami mnie boli i czuje dziwne kłucie. Tak bardzo mi to nie przeszkadza, ale czy to może uciskać na jakąś tetnice?
Byłem na zdięciu i u chirurga. Zdjęcia tak porobili, że podobno powychodziły żebra z tyłu ale na zdjęciu nie widac zadnego zgrubienia ani nic, tylko dość mocno wystaje od strony mostka a dalej jest już normalnie. Jakaś narośl, pękniecie ? czy po prostu coś wypycha to żebro a może to asymetria klatki która ujawniła sie teraz ? Czy ktoś mógłby być tak miły i powiedzieć mi co to i od czego może byc ? Dodam, że uprawiam/uprawiałem sporty extremalne i kilka mało grożnych wypadków było ale kośćiami problemów nie miałem.

Dostałem takiej małej obsesji :) ponieważ boje sie czy to mogłoby ućiskać na jakąś tetnice jak wiadomo w tych okolicach od serca jest ich mnóstwo, może niech ktoś mnie uświadomi któredy i gdzie idą w tych okolicach i czy jest zagrożenie ? żebro jest wystające a gdy leże to sie chowa..
napisał/a: freeridemx147 2010-11-02 21:20
up