Wysokie tętno

napisał/a: rafal17 2015-02-20 20:29
Jestem trochę zaniepokojony moim tętnem po wysiłku. Podczas jakiegokolwiek szybkiego wysiłku skacze mi tętno. Mam obecnie 19 lat a już od gimnazjum sie dziwiłem czemu po intensywnym wysiłku np gra w piłkę nożną się pociłem tak mocno jak bym brał prysznic a inni znacznie mniej, w czasie jazdy na rowerku stacionarnym lub biegach na bieżni po 5-10 min sprawdze tętno to mam róźnie 160-180 raz jak biegłem 10 minut to sie zdazyło mi nawet niecałe 200. Zaniepokoiłem się tym bardziej po paru sytuacjach kiedy byłem na rehabilitacji więzadła ACL i wszedłem na rower i zaledwie po paru minutach miałem tętno 160 i rehabilitant zwrócił mi uwagę na to, druga sytuacja to gdy na bilansie w szkole pielęgniarka powiedziala że pije napoje energetyczne a tak się składa, że ich nie piję, trzecia sytuacja jak właśnie dziś byłem na komisji wojskowej lekarz mi kazał zrobić bardzo szybko 10 przysiadów po czym zbadał tętno i zaczął mnie się wypytywać czy chorowałem coś z płucami z sercem, zapalenie serca mięśniowego itp. a na nic nigdy nie chorowałem związanego z płucami lub sercem. Staram się dobrze odżywiać i regularnie ćwiczyć chodzić też na siłownie, biegać czasem pływać.
napisał/a: mad_max 2015-03-26 14:07
Tętno jest niepokojące. W takim wieku powinno się dać ćwiczyć bez żadnych problemów http://artmiaserca.info/
uniformix
napisał/a: uniformix 2015-04-30 14:24
Tętno nie jest w normie. Proponuję pójść do lekarza.