Wysokie pH pochwy

napisał/a: Karolka88 2014-03-08 20:18
Witam wszystkich, bardzo proszę o radę bo nie bardzo wiem co robić.

W listopadzie tamtego roku w cytologii wyszły mi komórki mogące świadczyć o zakażeniu Chlamydią Trachomatis. W trakcie wizy u ginekologa i po badaniu, lekarz stwierdził stan zapalny (bez nacieków ropnych) oraz bardzo wysokie pH pochwy które wynosiło 7. Został mi przepisany summamed na chalmydie oraz fluomizin na odkażenie a następnie po zakończeniu leczenia miałam przyjmować probiotyki dopochwowo (Ecovag)

Po leczeniu zgłosiłam się na kontrę ale ze w doskwierało mi uczucie pieczenia szczypania oraz żółte upławy lekarz zrobił wymaz z szyjki macicy w której wyszły bakterie E.coli, na które dostałam Nolicin. Dodatkowo dopochwowo miałam sportować Macmiror a następnie probiotyki dopochwowo.
Po zakończeniu leczenia przeprowadziłam badania: posiew z szyjki macicy bakteriologiczny – wynik ujemny. Posiew z pochwy na bakterie tlenowe, grzyby – wynik ujemny. Ale pH pochwy dalej utrzymuje się wysokie bo 7.

Ostatnio przypałętało się mi jakieś zakażenie układu moczowego a że przy okazji zacząłem mi towarzyszyć pieczenie pochwy, ginekolog przepisał palin oraz trioxsal.

Niedawno wykonałam badanie biocenowy pochwy która wykazała:
- pH = 7
- leukocyty 2-5 wpw
-Lactobacillusu spp. Pojedyncze
- cele – cells brak
-Ziarenkowce gram + pojedyncze
-Pałeczki G – brak
-Pałeczki G+/G- brak
-Grzyby drożdżopodobne nie znaleziono
-Test z KOH ujemny

Dodatkowo miałam wykonane
- posiw z pochwy tlenowy: W warunkach tlenowych patogennej flory bakteryjnej nie wyhodowano. Brak wzrostu Gardnerella vaginalis
- posiew beztlenowy: Brak wzrostu flory beztlenowej.
- wymaz z kanału szyjki macicy w kierunku Mycoplasma hominis i Ureaplasma spp: Badanie w kierunku mycoplasm urogenitalnych - ujemny. Brak wzrostu - Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum.
- badanie w kierunku trichomonas vaginalis wymaz z pochwy: badanie w kierunku trichomonas vaginalis- ujemne
- posiew moczu: Brak wzrostu bakterii w moczu (bakteriuria ujemna)

Wiem że wysokie pH spowodowane jest mała ilością pałeczek kwasu mlekowego, co poniekąd mnie dziwi bo ciągle przyjmuje probiotyki dopochwowe.
Niepokoją mnie te ziarniaki które wyszły w biocenozie, natomiast pozostałe posiewy nic nie wykonały.

Czy ma ktoś może jakieś sugestie/ pomysły dlaczego pomimo ciagłego stosowania probiotyków dopochwowych pH ciagle wynoski 7?
napisał/a: Ninoczka1981 2014-03-21 08:01
Witam.
Próbowałas globulek albo kremu dopochwowego Vitagyn C albo Feminella vagi C? Może akurat pomoże.
Jakiego płynu do higieny intymnej używasz? Co jesz na codzień? Może warto zwiększyć podaż witaminy c .