wysokie IgE całkowite

napisał/a: m.pilich 2014-04-07 15:42
Witam.
Od kilku lat pojawiają się u mnie objawy alergiczne, nasilają się każdej jesieni, jednak w tym roku jest to zbyt uciążliwe. Na początku podejrzewanej alergii zrobiono mi podstawowe testy skórne (wszystkie negatywne), leki - Clatra, Avamys.
W tym roku przeprowadziłam się na Kretę, objawy się nasiliły, IgE całkowite 613.7.
IgE swoiste dla W 19 Parietaria judaica, G 1 Tomka wonna Anthoxantum odorat = 0.10 - to ponoć najczęstsze alergeny tutaj, dlatego te testy doktor zrobił.
Inny lekarz powiedział, że alergia jest prawdopodobnie "stara"- jestem tu za krótko, by nabyć nową.
Objawy - przewlekły nieżyt nosa, łzawienie i pieczenie oczu, swędzenie uszu, swędzenie gardła.
Od jakiegoś czasu zauważyłam też jednak ciągłą zgagę, wzdęcia, gazy, biegunki na zmianę z zaparciami - czy może to oznaczać alergię pokarmową?
Lekarz nie zlecił testów, powiedział, że podejrzewa roztocza, (jednak test skórny na roztocza miałam robiony kilka lat temu, był negatywny). Morfologia w normie poza RDW-CV - 11,6, eozynofilia 8%. Spirometria w normie. Proszę o pomoc.