Wysokie FT4 i wysokie TSH

napisał/a: aggrostar 2010-08-18 16:32
Witam, przy badaniu krwi wyszły mi takie wyniki:
TSH 4.47 IU/mL
FT4 1.68 ng/dl
Reszta wyników dobra tylko płytek krwi 131 a norma od 150 jest.
Rok temu miałem to samo tylko, że TSH powyżej 5 ale FT4 w normie ale też zdecydowanie górna granica. Miałem USG i rozmowę z lekarzem, który stwierdził, że dwa wyniki się wykluczają i że nie ma się o co martwić i ewentualnie za rok powtórzyć wyniki. Lekarz jest na razie na urlopie, ale byłem u rodzinnego i stwierdził, że musi poczytać na ten temat, bo takich przypadków nie zna i nie wie co powiedzieć[;
Może ma ktoś jakiś pomysł co to może być.
BTW
mężczyzna, 21 lat 182cm wzrostu i 60KG wagi.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-08-18 22:42
A jakie masz normy do badań? I masz jakieś objawy nad/niedoczynności?
napisał/a: aggrostar 2010-08-19 01:30
Dla TSH mam 4,2 dla ft4 1,7
Mam niskie cisnienie i puls w okolicach 70-80, ostatnio cos mnie przybiło na wakacje, czuje się zmeczony i przyćmiony. Może dlatego, że mało śpie i mało ruchu mam ostatnio. Dodam, że rok temu miałem podobne wyniki a nawet wyzsze TSH i kondycyjnie byłem na bardzo wysokim poziomie, ale wtedy chodziłem na siłownie i pływałem. Zrzuciłem też ostatnio trochę kilogramów. Z tego co czytam odczuć zimna nie mam, wręcz przeciwnie, suchości rąk też nie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-08-19 07:54
Warto zrobić jeszcze Ft3, jeżeli będzie również wysokie, możesz mieć nadczynność tarczycy, a co z TSH? Wiesz za mało danych aby cokolwiek potwierdzić ale w takich wypadkach (wysokie TSH, wysokie wolne hormony) problem może lezec w przysadce lub podwzgórzu.