Wysokie ciśnienie, podwyższony poziom cholesterolu

aleksia1
napisał/a: aleksia1 2013-06-10 16:20
Czy ktoś z Was też moze boryka sie z takimi zdrowotnymi problemami?
Wyszłam dzisiaj od lekarza - dostałam Amlator, do tego dosyć restrykcyjną diete...
Czeka mnie jeszcze kilka badań, w tym holter. Czy mam szanse kiedys na powrót do zdrowia?
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-06-11 06:54
Da się z tego całkowicie wyjść trzeba zbić poziom cholesterolu : omegą 3 , czosnkiem , koenzymem q10 , stanolami roślinnymi.
Do tego zalecany sport , w miarę aktywny tryb życia czyli jakieś spacery , jazda rowerem itp.
Znajomy w 2 miesiące z ciśnienia 190/100 zrobił sobie kondycję i ma obecnie przeważnie 135/85
O ile jest tego cholesterolu ldl , hdl , ogółnego , 3 glicerydów ?

Omega 3 dawka - min. 1500 mg im więcej tym lepiej , dobry i dość tani preparat to Nutropharma 65 % omega 3
Koenzym q10 dawka - min. 60 a najlepiej to 100 mg i powyżej.
Czosnek - polecam Olimp Garlicin
Stanole roślinne są w kilku margarynach : flora , benecol także niektóre ramy.
aleksia1
napisał/a: aleksia1 2013-06-12 16:17
Dziękuję za odpowiedz. Najgorsze jest to ze ja tego sportu to się najbardziej boje, bo nawet jazda na rowerze mnie męczy. Nie wiem na co sie zdecydować, dostaje palpitacji serca po wejściu na 2 piętro po schodach :(
Czy ja juz będe na tabletkach od końca życia ?
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-06-13 14:29
A były jakieś badania robione ... w sensie echo serca , ekg ?
Choruje pani na jakieś inne choroby poza nadciśnieniem i wysokim cholesterolem ?
Ma pani aktualne niedawne wyniki lipidogramu czyli badań cholesterolowych >?

Jeśli to nadciśnienie na tle cholesterolu to tak - można z tego wyjść i po jakimś czasie odstawić tabletki ... stopniowo należy zaczynać od spacerów 2 km potem 4 km , 6 km , 8 km potem jazda na rowerze. Mega ważna jest dieta ... lekka mało tłuszczy zwierzęcych , zalecane ryby , ryż , owoce , warzywa.

O suplementacji pisałem powyżej czosnek , omega 3 , koenzym q10 , potas , magnez jest zalecany.
Czosnek może być w kapsułkach ale może być też w ząbkach do kupienia w sklepie.
Omega 3 dobra jest w kapsułkach ale można też uzupełnić omegę 3 jedząc ryby morskie 4-5 razy w tygodniu.
Koenzym q10 tylko jako suplement diety w kapsułkach.
Potas i Magnez najlepiej w dość tanim preparacie Asparaginian Duo Cardio z racji na dobre dawki.
napisał/a: lotka12-20 2013-06-18 09:02
malinowa23 napisal(a):Czy ktoś z Was też moze boryka sie z takimi zdrowotnymi problemami?
Wyszłam dzisiaj od lekarza - dostałam Amlator, do tego dosyć restrykcyjną diete...
Czeka mnie jeszcze kilka badań, w tym holter. Czy mam szanse kiedys na powrót do zdrowia?


Kiepskie połączenie, problemy z ciśnieniem i za wysoki poziom złego cholesterolu. Niestety to chyba często idzie w parze.
Czy zanim lekarz przepisał Amlator próbowałaś zbić cholesterol i wyrównać ciśnienie zmianą trybu życia?
napisał/a: wildraven 2013-06-26 19:40
a ja słyszałem, ze wszystkie te suplementy (omega, witaminy, itp) sa czysta komercha i wcale nie pomagaja, bo sa prawie nieprzyswajalne.
napisał/a: lotka12-20 2013-07-08 20:38
Suplementy to nie leki. Są dobrym uzupełnieniem ale raczej przy jakiś poważniejszych schorzeniach nie pomagają. Najlepiej udać się po fachową poradę do lekarza. Po badaniu przepisze odpowiedni preparat. Z tego co czytam, to Amlator faktycznie działa zarówno na nadciśnienie jak i cholesterol, przynajmniej nie musisz brać kilku różnych leków.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-07-15 18:07
wildraven napisal(a):a ja słyszałem, ze wszystkie te suplementy (omega, witaminy, itp) sa czysta komercha i wcale nie pomagaja, bo sa prawie nieprzyswajalne.


Omega 3 pochodzenia rybiego jest kapitalna : świetnie zbija stany zapalne / mój przykład po roku stosowania tpo spadło z 222 do normy 30./ Omega jest świetna też na zbicie złego cholesterolu , 3glicerydów. Poprawia samopoczucie i ogólnie ma same dobre walory. Tylko wiadomo kilka omega na rynku jest tak słabych że prawie nie odczuwa się jej działania, ja polecam 2-3 kapsułki dziennie omegi 3 olimp 65 % lub Omega 3 nutropharma 65 %.

Witaminy ... hm ogólnie są dobre tylko że np. takie za 10 zł mają witaminy i minerały w małych dawkach i takie które wchłaniają się duże słabiej niż te w droższych. Witaminy typu Olimp Multiple są godne polecenia.

W tanich witaminach np. magnez jest zwykle w postacie bardzo słabo przyswajalnego tlenku magnezu a w droższych są lepsze wysoce przyswajalne formy typu : mleczan magnezu lub cytrynian magnezu.
napisał/a: lotka12-20 2013-07-16 20:08
Kwasy Omega 3 są niezastąpione, ale przy bardzo poważnych problemach z nadciśnieniem nie wystarczą. Na rynku jest sporo leków, które są dużo lepsze w walce z nadciśnieniem. W połaczeniu ze zmianą diety i trybu życia przyniosą efekty.
napisał/a: wildraven 2013-07-29 23:37
Los Angeles Galaxy - mi lekarka zaleciła Omega Defend http://www.domzdrowia.pl/92717,omega-defend-60-kapsulek.html albo Preventic Extra plus http://www.fajnaapteka.pl/1849,preventic-extra-plus-olej-z-watroby-rekina-500mg-czosnek-60kaps-.html co o nich myslisz? działają? warto brać?
napisał/a: rica.rica 2013-07-30 15:34
Co do podwyższonego stężenia cholesterolu we krwi, mogę polecić suplement DicoPlus. Spisuje się znakomicie :) Oprócz tego warto też zastosować odpowiednią dietę i powinno być lepiej ;)
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-07-30 19:28
wildraven napisal(a):Los Angeles Galaxy - mi lekarka zaleciła Omega Defend http://www.domzdrowia.pl/92717,omega-defend-60-kapsulek.html albo Preventic Extra plus http://www.fajnaapteka.pl/1849,preventic-extra-plus-olej-z-watroby-rekina-500mg-czosnek-60kaps-.html co o nich myslisz? działają? warto brać?



Omega Defend dobra brałbym z 3-4 kapsy dziennie.
Preventic ... słaby mało epa i dha i ogólnie to tran omega czysta jest dużo lepsza.

Polecam Nutropharma omega 3 aż 65 % i aż 1000 mg w jednym kapsie ! tylko za 10 zł plus dostawa !
http://allegro.pl/omega-forte-65-nutropharma-60-kaps-i3405956811.html