Wysokie ciśnienie mimo leków u 16-latki.

napisał/a: kukiełka 2012-09-23 14:54
witam. na wstępie napiszę, że jestem 16-letnią dziewczyną, a od ok. 2 lat leczę się na nadciśnienie (prawdopodobnie genetyczne). codziennie przyjmuję Propranolol, jednak od ok. półtora tygodnia zauważyłam zmiany wartości ciśnienia i niepokojące mnie objawy - ciśnienie wynosi zawsze ok. 180/120, czasem ciśnienie rozkurczowe dochodzi do 130 (choć zawsze miałam je dość wysokie), pojawiają się straszne bóle głowy, chwilami uderzenia gorąca na całej twarzy i uczucie pulsowania w głowie, włącznie z policzkami (dosłownie czuję bicie serca na policzkach). kiedyś sporadycznie zdarzało mi się pękanie naczynek w oku, podobno pod wpływem wysokiego ciśnienia, teraz naczynka pękają prawie codziennie, a ja generalnie widzę dużo, dużo gorzej. zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - odkąd pojawiły się takie wartości nie w ogóle praktycznie oddaję moczu w ciagu dnia (z reguły jest to 1 raz), za to w nocy budzę się 5-6 razy do toalety (do tej pory nigdy mi się to nie zdarzało, nie budziłam się ani razu). wizytę kontrolną mam dopiero pod koniec grudnia, ale czuję się coraz gorzej z każdym dniem i zastanawiam się, czy to chwilowe, wskutek przemęczenia czy też powinnam zgłosić się w miarę szybko do lekarza. (czy powinnam sama zwiększyć dawkę Propranololu i obserwować ciśnienie?) z góry dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2012-09-23 15:18
Z lekami na ciśnienie to trzeba ostrożnie ! także większe dawki to tylko z lekarzem się ustala !
Lek może mieć takie działa że zmniejsza oddawanie moczu ja brałem na ciśnienie con cor 2,5 i mialem podobnie
Ja miałem często 180/140 i podobne objawy, naturalnie w nadciśnieniu pomaga czosnek !


chyba genetycznie ? a jak tam u Pani z Cholesterolem, Kortyzolem, Tsh - były badane , jakieś wyniki są ?
badania ; echo serca byly ?