Wysokie ciśnienie, jeszcze nie leczone - pytania

napisał/a: Ganon 2013-02-14 12:46
Witam.

Od jakiegoś czasu mam bóle głowy, z przodu nad oczyma. Plus czasem zawroty głowy. Dzis poszedłem z tym do lekarza i wyszło, że mam wysokie ciśnienie, było chyba 160/100 (plus stres związany z pomiarem). Teraz mam przez 2 tygodnie mierzyć i zgłosić się.

Pytanie jest tak, czy w związku z tym powinienem teraz czegoś unikać, uważać na siebie? Mam 24lata i brak nałogów, ruszać się trochę ruszam, pytanie czy teraz mam siedzieć w domu i nie wychodzić, żeby nie dostać jakiegoś wylewu, czy nie zemdleć? Troche mnie to wszystko zaniepokoiło, obawiam się, że coś może mi się stać dopóki nie będę brał leków.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-02-15 08:46
160/100 to jeszcze nie tak tragicznie ...
Jak masz jak to zbadałbym krew : morfologia 5 , cholesterol , sód , potas , tsh , kortyzol, magnez ....

Na pewno zaleciłbym Ci branie dużych dawek 1000 mg - czosnku, 3000 mg - omegi 3 oraz 200 mg - koenzymu q10 po nich ciśnienie dość fajnie się normuje.
Nie zalecane jest spożywanie : soli kuchennej, tłustego mięsa, masła, smalcu, sera żółtego !
Najlepiej jest się wyciszyć psychicznie oraz fizycznie czyli spacer jest zalecany.
napisał/a: azakochanaaa 2013-02-15 14:12
Dokładnie 160/100 to jeszcze nie jest źle. Ja mam 20 Lat, a choruje na nad ciśnienie od 3 lat. Najwyższe 240/ 110, Oczywiście się leczę, Radziła bym również zrobic USG powyższonę ciśnienie może byc przez nerki, moim zdaniem będzie trzeba poszukac przyczyny nadciśnienia i po prostu to leczyc, co powoduje te Nadciśnienie. Teraz mogłaby Pani unikac soli, sól podnosi ciśnienie.Pozdrawiam
napisał/a: janek_r 2013-03-13 10:27
Mojemu bratu "wykryto" niedawno wysokie ciśnienie, podobnie jak Twoje, nawet trochę wyższe. No i oczywiście seria badań, rozpoczynamy leczenie. Fajną, dodatkową rzeczą, którą poleciła nam kardiolog (dr Ewa Sokoła-Wysoczańska z Wrocławia) jest suplementacja estrami omega-3. Okazuje się, że na serce kwasy omega-3 są bardzo ważne i to właśnie te estry, a nie najpopularniejsze EPA czy DHA. Biorąc pod uwagę, że mój brat przy okazji powinien stosować dietę niskokaloryczną, czyli ze zmniejszoną ilością tłuszczu, to taki suplement jest mu niezbędny, żeby uzupełnić braki i omega-3 i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. A OmegaRegen Cardio wszystko to mu zapewnia. Poza tym jest podobno smaczny (lepszy niż tran ;) Jak ktoś nie lubi ryb, boi się alergii lub metali ciężkich - to jest super opcja.