Wysokie ciśniemie w wieku 16 lat.

napisał/a: przemek1990 2006-07-07 14:24
Witam.
Jeżeli napisałem tenat w nie odpowiednik dziale to niechcący ponieważ nie znam się za dobrze na tym. Wydaje mi sie, że mam za wysokie ciśnienie zwykle jest 140/70, 140/80, ale np. zdaża się i to też często 160/80, dzisiaj jak mierzyłem było 160/70, żadko kiedy mam prawidłowe 120/70. Robiłem badania jakieś trzy miesiące temu i wyszły podobno dobrze wszystko w normie. Czy takie ciśnienie nie jest za wysokie w tym wieku? Zauważyłem że od 3 lat mam wysokie ciśnienie
Może dopisze ze mam 16 lat, 183 cm wzrostu i 80 kg wagi.
napisał/a: plb1985 2006-07-18 01:30
Ciśnienia, które podajesz w Twim wieku są za wysokie, jednakże proponuję Ci dokładne zajęcie się pomiarem, przede wszystkim powinieneś mierzyć ciśnienie rano, z pół godziny po wyjściu z łóżka, nie możesz być po jakimś wysiłku czy też zdenerwowany, ważne jest, aby ręka, na której mierzysz ciśnienie była ułożona na poziomie serca; ponadto wartość naturalnego ciśnienia fałszuje wiele używek jak kawa czy alkohol. Co więcej to warto podkreślić, że może mieć wpływ to, kto mierzy Ci ciśnienie, chodzi mi tutaj o syndrom białego fartucha. Jeśli Twoje ciśnienie nadal będzie przewyższało 140/80 to radzę zgłosić się do lekarza, który zapewne skieruje Cię na dalszą diagnostykę, standardowym badaniem w przypadku nadciśnienia jest ABP, czyli całodobowy monitoring ciśnienia i jeśli z tego coś niepokojącego wyjdzie trzeba będzie poszukać przyczyny hipertensji i dobrać odpowiednie leki.
Pozdrawiam