Wysokie aso

napisał/a: serduszko1984 2014-02-05 11:01
Dzien dobry.Moj problem polega na podwyzszonym aso u corki ,ktora ma 5 lat.Niestety moj lekarz rodzinny nie umie sobie poradzic z tymi wynikami mojego dziecka.Dlatego postanowilam napisac do panstwa i sie poradzic co dalej?Opisze wszystko:Malutka wciaz bolaly nozki zrywala sie w nocy z placzem i tak jest nadal...Zaniepokoilo mnie to nocne zrywanie sie dziecka wiec poprosilam lekarza o skierowanie na badanie krwi.W wyniku okazalo sie ze aso wynosi 730.Dostalam a raczej ublagalam o skierowanie do laryngologa aby sprawdzic migdalki i tam sie okazalo czysto.Laryngolog zrobil wymaz gardla i rowniez nic nie wykryto...Corka dostala antybiotyk Ospen, brala go przez 2 tygodnie.Corka nigdy wczesniej nie chorowala byla okazem zdrowia a teraz wciaz cos lapie a to kaszel a to katar i tak w kolo..Badanie u reumatologa rowniez nic nie wykazalo stwierdzil ze bola ja nozki od tego ze rosnie i przepisal witamine d...nic nie pomoglo nogi wciaz bola ...Po prawie 2 msc zrobiono kolejne wyniki i w krwi okazalo sie ze aso nie zmalalo a uroslo do 900...kolejny wymaz...i jak nic nie wykarze to co dalej ?? Co robic ...wydaje mi sie ze nasz lekarz nie wie czego szukac dalej? A corka zrywa sie w nocy...Prosze o pomoc ...dziekuje...
napisał/a: ~Anonymous 2014-02-05 22:36
Czy robiono RF-czynnik reumatoidalny? Jeśli nie, to warto zrobić by wykluczyć Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów. Pozdrawiam.
napisał/a: serduszko1984 2014-02-06 08:13
Dzien dobry,dziekuje za podpowiedz...Nie robiono tego badania poniewaz reumatolog stwierdzil po badaniu nozek ,ze to tylko brak witaminy D.Udam sie raz jeszcze do reumatologa i poprosze o skierowanie na to badanie...Pozdrawiam...