wysokie ASO

napisał/a: joannaXpietrzykowska 2008-11-01 21:44
Córka ma 8 lat i ostatnio zauważyłam powiększone węzły chłonne na szyi.Zrobiłyśmy badania i okazało się ża mała ma podwyższone ASO norma jest 200 a Marysia ma 382 neutrofile segmentowane też są podwyższone norma 50 a mała ma 55.Nadmienię również że nie miała conajmniej od dwuch lat anginy i teraz też nie ma jedyne co jej dolega to bule węzełków chłonnych no i dzisiaj pojawiła sie temperatura 38.6 .Trochę za dużo się naczytałam i mam buże myśli ,boję się że to coś poważnego,nasz lekarz będzie dopiero w poniedziałek a do poniedziałku zgłupieję,proszę o pomc .Pozdrawiam
napisał/a: joannaXpietrzykowska 2008-11-03 00:00
Dziś jest niedziela,Marysia przez cały dzień nie miała temperetury dopiero wieczorem troszkę skoczyła na38.5,dzwoniłyśmy do naszego lekarza ale powiedział że nic strasznego się nie dzieje,nawet uwierzyłam ale bardzo nie pokoią mnie węzły chłonne na szyjce po prawej stronie są wielkości śliwki węgierki( w okolicy migdałka)te węzły z tyłu są mniejsze ,mniej więcej wielkości pestki od czereśni ,te z boku ją bolą może to świnka ,tak mówiła moja mama,ale lekarz na dyżurze któremu pokazałiśmy wyniki powiedział że to napewno nie świnka.Kurcze więc co anginy nie ma i nie miała świnka nie więc od czego to wszystko.Może ważne też jest to że Marysia żadko kiedy choruje leczę ją homeopatykami lub echinaceą i prawie nigdy nie ma temperatury.Z góry dziękuję i pozdrawiam
napisał/a: Peter 2008-11-03 07:54
Wysokie ASO leczy się antybiotykami i jeśli to konieczne, lekami przeciwzapalnymi. I to podwyższone ASO jest wynikiem niedoleczonych lub podostrych infekcji paciorkowcowych. Nie wolno tego bagatelizować.
Sam uznaję homeopatię, ale bez przesady. Nie można tym wszystkiego leczyć.
napisał/a: joannaXpietrzykowska 2008-11-03 18:59
Witam Panie Doktorze bardzo dziękuję za odpowiedż dziś byłyśmy u naszego lekarza obejrzał małą i powiedział że nie ma pojęcia co to jest dał nam Nobaxin 125mg ,1x dziennie po dwie tabletki ale zaniepokoiły go węzły chłonne które są naprawę coraz większe,powiedział że po trzech czterech dniach powinny być coraz mniejsze.Mała nie ma anginy nic ją nie boli ,oprucz głowy z tyłu co jakiś czas i dziś zaczęła nażekać na mdłości ale w takiej sytuacji oczywiście podajemy to co zalecił lekarz.Staram się nie nadużywać antybiotyków wtedy kiedy nie trzeba,przy lekkim katarze czy nawet kaszelu podajemy dzieciakom (bo mam jeszcze dziewczynkę 5 lat i chłopca 3 latka) L52 czy echinaceę czy oscilococinum i dodatkowo coś wykrztuśnego np.sinupret i muszę powiedzieć że to naprawdę całkiem fajnie się udaje,chorują żadko i krótko.Dosłownie po kilku dniach wszystkie objawy ustępują i przez długi czas jest spokój. To jest teraz pierwszy raz że tak nam się mała rozchorowała.Zobaczymy jaki będzie efekt podawania Tego antybiotyku,mam nadzieję że zadziała .Jeszcze raz bardzo Panu dziękuję i pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2008-11-04 07:44
Tak, antybiotyk dobry, chociaż może nie być wysoce skuteczny wobec paciorkowców. Ja przypuszczam, że to wskutek infekcji wirusowej i paciorkowcowej.
napisał/a: joannaXpietrzykowska 2008-11-06 15:07
Bardzo dziękuję za komentarze i pomoc .Mam nadzieję że pomoże dziś jest czwartek węzełki są troszeczkę mniejsze ale mała ma koszmary w nocy budzi się z płaczem jest podenerwowana ,rozdrażniona nie może zasnąć wieczorem budzi się w nocy troszkę mnie to niepokoi bo mała nigdy nie reagowała w ten sposób na infekcje. Temperatura trochę spadła ale wacha się nadal raz jest 37.8 raz 36.8 bez wzgledu na porę dnia .dziecko raz jest apatyczne za chwilę powiedzmy -normalne,zar płacze zaraz sie śmieję.Mam nadzieję że to się wyjaśni bo sytuacja jest conajmniej dziwna.Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2008-11-10 08:45
Dziecko czasem tak reaguje. Na razie czekać i obserwować.
napisał/a: joannaXpietrzykowska 2008-11-11 20:34
Dziś jest wtorek i generalnie powinna iść jutro do szkoły ale ponieważ w tym tygodniu zostały jej dwa dni nauki, bo w piątek ma basen, a niechcę ryzykować ,postanowiłam więc nie puszczać jej jeszce i chyba dobrze bo zaczyna narzekać na ból gardła i węzły tak naprawdę całkiem nie zmalały .Nie mam zielonego pojęcia co to jest ,Panie Doktorze co powinnam teraz zrobić ?
napisał/a: Peter 2008-11-12 08:31
Na razie przetrzymać dziecko.
Zacząć podawć dziecku Lymphomyosot w kroplach.
napisał/a: joannaXpietrzykowska 2008-11-12 22:44
Bardzo dziękuję, właśnie kupiłam i małajuz dostała, tylko nie jetem pewna jak podawać, na ulotce jast informacja ,że trzy razy dziennie po 15-20 kropli czy tego sie trzymać ?
napisał/a: Peter 2008-11-13 07:15
3 razy dziennie po 15 kropli.
napisał/a: aneta306 2008-12-04 17:00
Witam,
Dzisiaj odebrałam wyniki badań:
WBC 2.9
RBC 3.66
HGB 10.4
ASO 250
OB 52
O czym może swiadczyć(schorzeniu) wysokie OB i ASO. Czy może być to związane z ogólną morflogią, nadmienie, że miesiąc temu chorowałam na ropne zapalenie gardła i migdałków, które było leczone antybiotykiem-amoxiklaf 12 dni.Bardzo proszę o odpowiedź.