wysokie ASO

napisał/a: Peter 2009-09-28 11:05
Jak wyżej napisałem, badanie za 6 tyg. Leki podawać do 4 tygodni.
napisał/a: rysiekpl86 2009-11-04 02:32
Mam 22 lata i od około 1,5 roku strasznie mnie bolą stawy zaczeło sie od obu stawów skokowych, w tej chwili doszły stawy barkowe, górna i dolna częsc kręgosłupa. Byłem u ortopedy ale on wykluczył przyczyne ortopedyczną. Zrobiłem badania krwi i okazało sie ze ASO jes na poziomie 500 oraz ob jest podwyzszone, reszta w normie(przy okazji zrobiłem badanie na tarczyce i RZS i wyszło OK). Lekaż laryngolog mnie obejrzł i stwierdził ze migdałki wyglądają dobrze i raczej nie są przyczyną wysokiego ASO. Reumatolog przepisał mi antybiotyk Dalacin, brałem 2 dni i przestałem bo ból sie nasilił niesamowicie. Następnie przepisano mi inny antybiotyk o nazwie Amoksiklav Po 1 dniu juz bol sie zdecydowanie zmniejszył, kuracja trwała 6 dni i w tym czasie bólu praktycznie nie odczuwałem. Po zakonczeniu kuracji Amoksiklavem ból wrócił z tą samą siłą. Byłem u doktora aby przedłuzyl mi kuracje Amoksiklavem skoro mi pomagał ale lekarz sie nie zgodził. Około 1 miesiąc po kuracji Amoksiklavem lekarz przepisał mi inny antybiotyk o nazwie Ospen. Ospen biore juz tydzien i zamiast poprawy jest nieznaczne nasilenie bólu. Teraz już naprawde niewiem co robic...
napisał/a: Peter 2009-11-04 08:32
W takim przypadku wdraża się leczenie antybiotykiem + przeciwzapalne. Dziwne, że lekarz tego nie wiedział, czy nie chciał brać pod uwagę.
napisał/a: maszka5 2009-11-27 19:29
witam
po kuracji jaką Pan zaproponował Echinaceę compositum w amp. do picia na czczo (co 2 dni) i Engystol tabl. 3x1.
ASO z 600 wzrosło do 800 ,czy w tej sytuacji mam rozpocząc 3 miesięczna kuracje ospen-em jaką zaproponowała mi reumatolog (pisałam w poprzednim poście), dodam ze córka dobrze sie czuje ,ma tylko lekki katar,czy na ASO ma wpływ szybki wzrost ,córka ma 6 lat i 128 cm wzrostu i jest bardzo szczupła.Czy długo podwyzszone ASO moze źle wpłynąc na zdrowie dziecka chodzi mi o serce i inne narządy oraz stawy,jak długo moze takie ASO być podwyższone???
napisał/a: Peter 2009-12-01 12:48
Wzrost jest możliwy po takich lekach. Ale po pewnym czasie powinno spadać, o ile nie dojdzie do ponownej infekcji paciorkowcowej.
Ja proponuję przedłużyć sam Engystol do 3 msc. Echinaceę odstawić. Ponowne badanie wykonać za 6 tyg. Wtedy zdecydujemy, czy będzie konieczność zastosowania antybiotyku.
Zwykle po zastosowaniu antybiotyku poziom ASO spada, ale potem rośnie. Tutaj zjawisko powinno być odwrotne, ale też 100% zasady nie ma. Jak dziecko nie ma objawów, to dobrze.
napisał/a: annszp1233 2010-01-17 22:30
Witam.Mój 8 letni syn od września miał niskie płytki krwi około 60 tys.Po zrobieniu badań w klinice hematologii okazało się że ma ASO 1200.Wymaz z gardła dobry laryngologicznie dobrze.W końcu listopada zaczął brać ospen 1000 3 razy po 1 tabletce.Po około 1,5 tygodnia zachorował i brał augmentin es przez 10 dni.Ospen był odstawiony.Po tej kuracji nastąpił wzrost płytek do 166 tys. Badania się wyrównały.W ubiegłym tygodniu robiliśmy badania i okazało się że aso spadło do 530 płytki w normie a ospenu już nie bierze.Jak dalej leczyć syna,aby to aso się wyrównało?Bardzo proszę o radę.
napisał/a: Peter 2010-01-20 13:59
Leczenie było skuteczne. Poza okresową kontrolą uważam, że nic nie należy robić, pomimo, że jest jeszcze powyżej normy. Gdyby ponownie wzrosło, to wtedy należy interweniować.
napisał/a: nica2228 2010-01-25 10:46
Bardzo proszę o poradę. Moja córka zachorowała w pożdzierniku na gardło ( ma 8 lat) pediatra przepisała Zinat 5 dni póżniej dostała Jeszcze jakiś antybiotyk do pryskania do gardła to brała ok 3 dni póżnie dostała wysypki i lek odstawiliśmy bo myślałam że jest na niego uczulona nic ją nie bolało, po pewnym czsie zaczeła jej zchodzić skóra z dłoni i stóp. Poszłyśmy do lekarza powiedziała że córka prawdopodobnie miała szkarlatynę i zlecila badanie krwi mocz ok aso 980 po miesiącu badanie krwi znowu ASo 900 i badanie wymazu z gardła i moczu to było ok w styczniu znów badanie ASO 804 i kazała czekać do maja wtedy znów badanie . Córkę nic nie boli nie choruje ale ja się martwię tym ASO i tym że według mnie ta szkarlatyna nie była leczona tak jak piszą na wszystkich forach minimum 10-14 dni. .Proszę o poradę co mam robić czy jść z nią do reumatologa chyba nie chcem tego leczenia Aspenem bo z tego co widzę na forach ASO po nim wzrasta a tego nie chcemy.
napisał/a: Laura2 2010-02-24 01:40
Witam, mam ogromny (dla mnie) problem. Jestem osoba "dorosla" mam 23 lata. Od ok roku mieszkam we Wloszech i nie mowie jeszcze plynnie w tym jezyku takze nie jestem w stanie porozumiec sie z lekarzem w 100% dlatego szukam pomocy tutaj. Moje problemy zaczely sie od bardzo czestego zapalenia gardla (zjadlam 4 lub 5 opakowan roznych antybiotykow o okresie do 8 miesiecy - a do dnia dzisiejszego wychodza mi jakies biale smierdzace kulki z gardla i migdalki nawet gdy nie bola- choc robia to czesto, sa powiekszone). Jeszcze w Polsce zrobilam ogolne badania krwi i moczu, wyniki ASO 415 (norma0-200), Triglycerides 39 (40-160), Cholesterol 120 (150-200), reszta wszystko super. Lekarz dal mi skierowanie do reumatologa poniewaz juz skarzylam sie tez na bole nog. Niestety zaraz po wizycie wyjezdzalam do Wloch, wiec tu poszlam do reumatologa. Po wywiadzie (pokazalam mu badania ale nie wiem czy wiedzial do znaczy w naszych polskich badaniach ASO) podejrzewal artropatia sieronegativa. Wykonalam zalecone badania ( krew, mocz, przeswietlenia w okolicy bioder, cytologia i usg stawow stop). Okazalo sie, ze nie mam tej choroby, tylko ureaplasme. Wzielam antybiotyki, zrobilam kolejny test i juz jej nie bylo ale nogi nadal bolaly. Postanowilam powtorzyc wizyte (mam dopiero za 2 mc) i zrobic znow ogolne badania, w wynikach wyszlo Titolo anti - Streptolisinico (TAS) - (mnie sie wydaje, ze to jest wlasnie ASO ale nie jestem pewna) 330, w maczu cellule epiteliali 28 (norma 0-28), FT3-Triiodotironina libera 4,7 (2,3-4,2), reszta badan jest super! ASO nie jest specjalnie wysokie ale moje bole nog sa nie do wytrzymania. Czasmi nie daja mi spac w nocy i placze z bolu, czasami bola mniej choc na dzien dzisiejszy bol silniejszy czy slabszy towarzyszy mi kazdego dnia :( Bardzo prosze o pomoc, nie wiem co mam myslec - juz tyle sie naczytalam w internecie. Piszac wlasnie ten list nogi mnie tak bola, ze chyba nie wytrzymam zaraz, wzielam lek przeciwbolowy ale jak narazie nic nie pomaga :(
napisał/a: moniczka67811 2010-02-27 13:45
Witam.. op ponad roku mam wysokie ASO w kwietniu miałam usuwane migdałki a przed usunięciem moje ASO wynosiło 750 i po usunięciu w lipcu robiłam sobie ASO i wyniosło 275.. Trzy miesiące temu zrobiłam sobie badanie kontrolne i ASO wynosiła 500 po półtora mięciąca brania Ospenu 100000 spadło zaledwnie do 485 i spowrotem lekarz przepisał mi ospen tylke że w zwiększonej dawce 1500000 i 3 razy dziennie przez 10 dni a później 75000 przez miesiąc 2 razy dziennie.. wczoraj odebrałam wyniki a ASO wyniosło 470 Lekarz stwierdził że by zrobić przerwę z antybiotykami i powtórzyć badanie za dwa tygodnie.. Ale czy przez ten okres ASO nie wzrośnie?????
napisał/a: DOROTA71 2010-12-02 13:20
Witam.
Mam pytanie odnośnie wusokiego ASO u 9 letniego syna,który 2 lata temu przechorował szkarlatynę.W chwili obecnej ma ASO 924 jednostek.Jesteśmy pod opieką reumatologa i kardiologa-ponieważ w tamtym roku zrobiono mu EKG i zapis był nieprawidłowy,po badani echa serca pani doktor stwierdziła ,że jest dobrze,Obecnie w listopadzie tego roku znów powtórzono EKG zapis jest ok,w lutym powtórka echa serca. Po podaniu antybiotyku ASO nieznacznie spadnie ,lecz po jakimś czasie jak zrobimy powtórke badań ,to znów narasta.Reumatolog i laryngolog rozważaja usunięcie migdałków,że może one cały czas sieją paciorkowca.Zapomniałam dodać ,że w chwili obecnej i OB ma 17.
Proszę o pradę, czy mogę jakoś pomóc synowi, czy faktycznie trzeba usunąć migdałki?
napisał/a: DOROTA71 2010-12-02 13:49
Witam ponownie.
Zapomniałam dopytać przy okazji jak mogę pomóc starszemu 14 letniemu synowi,u którego stwierdzono łuszczycę.?