WYSOKIE ASO I ANA 2

napisał/a: Adziaa 2014-09-06 21:59
Witam, mam duzy problem z diagnoza mojego stanu. Od stycznia tamtego roku chorowalam na anginy, glownie ropne. konczac antybiotyk w 10 dzien potrafilam chorowac na kolejna angine. Towarzyszyly mi bole szyji i powiekszone wezly chlonne. Migdalki ogromne, krypty, prawie zero przelyku. Poniewaz ciagle bralam antybiotyki w wymazach nic mi nie wychodzilo, w krwi rowniez OB, CRP w normie. bralam clindamycin,dalacin, summamed i wiele innych antybiotykow. W czerwcu wkoncu wyladowalam w szpitalu z goraczka 40 stopni i nerolen dozylnie + metronidazol, pomoglo na 3 tygodnie tak wiec w wymazie wyszledl streptococcus pneumoniae , streptococcus oralis, streptococcus pyogenes. Test EBV robiony kilkakrotnie ujemny. Aso w granicach 200-300. W moczu rowniez zawsze cos wychodzi- Enerococcus faecalis, Escherichia coli. Bralam wiec ospen 10 dni, po 3ch tygodniach przerwy znow 10 dni i niestety podczas brania drugiej serii znow zachorowalam na angine, bralam rowniez szczepionke przez 3 miesiace. Przeprowadzilam sie za granice w lipcu tamtego roku i nie biore zadnych antybiotykow. okolo raz w miesiacu przechodze cos anginopodobnego z tym ze nie powiekszaja mi sie migdalki, czuje bol glowy, szyji i gardla, tempertaura, po ok 5 dniach wychodza biale kulki i na tym sie konczy. Niestety od 3 miesiecy czuje sie bardzo zle, spie ok 9 godzin i jestem zmeczona po 4rech godzinach od wstania z lozka, przechodze od 3mieciesy ciezkie miesiaczki, mam napady goraca i temperature, spadek sil witalnych, szybko sie mecze, czeste migreny, bole stawow, nie moge sie skoncentrowac, jestem jakby nieobecna.

W lipcu zrobilam nastepujace badania i oto niepokojace wyniki:

ASO 500
Witamina D Total 18 - min. 30 u osob doroslych
ANA 2 1:640 typ swiecenia homogeniczny i ziarnisty, nuclear doots1:160 ,
chormony w normie TSH 1,13 Ft4 1,24 anty tpo 15,

Prosze o interpretacje wynikow i jakie badania powinnam zrobic, co to moze byc. Niestety w UK ciezko sie dostac do jakiegokolwiek specjalisty a GP nie ma pojecia o takich badaniach. Pilnie potrzebuje jakichkolwiek sugestii. Dziekuje
napisał/a: Adziaa 2014-09-07 23:41
ktos cos podpowie?
napisał/a: Peter 2014-09-08 12:14
Odp.na priv.