Wysokie anty-TG

napisał/a: ORIANARUDA 2015-06-29 19:29
Witam. Jestem nowa i trochę zagubiona...
Mam bardzo wysokie anty-TG 1769 IU/ml przy zakresie referencyjnym 0-115.
Morfologia: W ZAŁĄCZNIKU

Czuję się fatalnie:
-bóle kostno - mięśniowe
- ciągle mi zimno - mam objaw raynauda
- wypadają mi włosy
- jestem nerwowa (do przesady)
- mam zaparcia
- jestem ciągle zmęczona

Jestem po wizycie u endokrynologa - który powiedział, że mam autoimmunologiczne zapalenie tarczycy i tego się nie leczy...Kontrola za pół roku.. Przez ten czas przeciwciała zjedzą moją tarczycę, która na usg wyszła i tak mała bez zmian patologicznych za to z hypoechogennymi węzłami chłonnymi do śr. 1,5 cm. niektóre z zatoką tłuszczową, przepływ w opisywanych węzłach nieznacznie wzmożony...
Proszę o pomoc jakiegoś experta!!!
Jestem załamana
napisał/a: Malutka_Mi 2015-06-29 19:37
masz wyniki TSH , FT3 i FT4? Usg tarczycy? Jak wygląda Twoja dieta?
Przy takim wysokim anty Tg to hashimoto - możesz pomóc tarczycy - eliminując z diety gluten i nabiał, lub przechodząc na diete paleo.
Można dietą zbic przeciwciała i nawet podkręcić pracę tarczycy - grunt to nie podchodzić do tego , że "tego" się nie leczy.... (tak powie lekarz i przepisze Euthyrox lub Letrox)
Nie leczy się może lekami - ale dietą można zdziałać prawie cuda ;) tj zmianę samopoczucia na lepsze , oraz lepsze wyniki tarczycowe.
napisał/a: ORIANARUDA 2015-06-29 19:56
TSH - 1,613 norma 0,350-4,940
FT3 - 4,05 norma 2,63-5,70
FT4 - 11,90 norma 9,01-19,05

anty TPO 16,8 norma 0-34

USG BEZ ZASTRZEŻEŃ
napisał/a: ORIANARUDA 2015-06-29 20:01
Od miesiąca jestem na bezglutenie, nie jem nabiału, stosuję soko - terapię. Suplementuję witaminę D.
Zapomniałam napisać, że mam kołatania serca z omdleniem w tle. Echo - super, holter - super. Zdażają mi się zaburzenia wzroku tzw. pływający i falujący obraz trwa to góra 20 min po czym wszystko wraca do normy. Badania okulistyczne bez zastrzeżeń.
napisał/a: Malutka_Mi 2015-06-29 20:38
Masz bardzo niskie Ft4 - lekarz nie włączył hormonu? Może dlatego że obraz usg jeszcze w normie.
Ja też mialam kołatania - minęły po suplementacji żelaza (hemoglobinę mialam w normie a żelazo i ferrytynę poniżej normy).
napisał/a: Malutka_Mi 2015-06-29 20:43
Usg bez zastrzeżeń tzn? Jakie wymiary tarczycy, jaka jej echogenność? Dieta bg to jaka? Czy paleo?
napisał/a: ORIANARUDA 2015-06-29 21:04
Dieta bezglutenowa.
napisał/a: Malutka_Mi 2015-06-29 21:12
jak dla mnie tarczyca bardzo malutka, zresztą jest ciut obniżona echogenność

skoro masz bóle stawów i objawy nie mijają zastanowiłabym się na Twoim miejscu nad bardziej restrykcyjną dietą (bez większości przypraw, bez psianek itd - protokół autoimmunologiczny - poczytaj o nim)

zaraz poprosze Konstans zeby do Ciebie zajrzała ;)
napisał/a: ORIANARUDA 2015-06-29 21:14
Dziękuję
napisał/a: Konstans 2015-06-30 07:30
Witaj,
Malutka ma rację - dieta bg diecie nie równa!
Nie na darmo ponowię pytanie, jaka to dieta? Wymień, co jesz?
Bo równie dobrze możesz wcinac przetworzone jedzenie, zapychac się zbożami etc.
A tu trzeba bardziej restrykcyjnie podejśc do tematu, skoro sa bóle stawów to toczy się stan zapalny.
Twoje objawy współtowarzyszące tez o tym świadczą, zatem musisz dac sobie pomóc.
Ile masz lat?
Masz jakieś objawy ze str. uk. pokarmowego?
Pozdrawiam
napisał/a: ORIANARUDA 2015-06-30 10:28
Nie jem pieczywa pod żadną postacią, nabiału, słodyczy, nie piję napoi gazowanych ani kolorowych - tylko woda. Ryba 3 razy w tygodniu, raz w tygodniu mięso - dziczyzna(sarna, dzik)., piję soki naturalne: jabłko, marchew, burak, pietruszka, gruszka, arbuz, mango, kiwi - co mam w domu. Jem kasze: jaglaną, gryczaną, ryż basmati, lub brązowy. Wypiekam chleb bezglutenowy na mące bezglutenowej owsianej. Nie pijam kawy, herbata czerwona rooibos. Jem dużo warzyw i owoców. Masło, olej kujawski, olej z oliwek, olej z czarnuszki, olej z wiesiołka. Staram się...
Mam bóle z lewej części, brzucha pod żebrami, oraz uczucie pełności.... Mam 40 lat, jestem szczupła mam 170 cm.oraz 60 kg wagi.
napisał/a: Malutka_Mi 2015-06-30 11:02
chleb na czym wypiekasz?
olej kujawski jest niewskazany
ogólnie z tłuszczy to: olej koko, awokado, oliwa z oliwek, masło klarowane


posłuchaj sobie w wolnej chwili: https://www.youtube.com/watch?v=-i9X_ZaORXE

często ludzie przechodzą na aip (protokół autoimmunologiczny) aby wyciszyć stan zapalny - wtedy nie jemy wielu przypraw, zbóż bg, psianek, jajek itd (http://pliki.mtbiznes.pl/zdrowie/Lista-zakupow-autoimmunologiczny.pdf )