wysoki testosteron 7.2 u kobiety/guz nadnercza?

napisał/a: noi 2011-05-28 00:57
mam 34 lata, przestalam miesiaczkowac (pol roku temu ostatni okres) i poszlam glownie z tym do lekarza ale okolo rok temu srtasznie przytylam, ponad 30 kg w pare miesiecy . Zrobione badanie krwi wykazalo wysoki testosteron, wpierwszym badaniu 7.2 a w drugim (po 2 tygodniach) 7,7 Lekarz rodzinny skierowal Mnie do poradni edykronologicznej bo przypuszcza za to guz nadnercza. Ostatnio jestm strasznie zmeczona ,czasami spie po 16 godzin, normalnie po 10-ciu nie jestem w stanie obudzic sie (pracuje tylko 4 godzi wiec nie mam po czym byc zmeczona) zaczol bolec Mnie dosc bolesnie prawy bok pod zebrami z tylu i z przodu (bardzo dziwne uczucie,ciezko okreslic gdzie dokladnie,bardziej w srodku ciala). Nie wspomne o Moim bujnym owlosienu ud i brzucha tuz nad lonem, smierdzacym potem i wahaniem nastroju. Codziennie ok godz,18-19 mam stan podgoraczkowy 37.2- 37.6 bez zadnych innych objawow chocby przeziebienia(lekarz stwierdzil ze to ok temperatura) i tak juz ok 4 miesiecy. Nie wiem czego sie spodziewac i czego sie domagac w ramach badan, czy moze to byc cos innego niz guz nadnercza? Co wogole oznacza guz nadnercza? Jakie sa jego skutki dla organizmu? Jak sie to leczy? Nie mowilam lekarzowi o miesniach i stawach,czasami nie moge zejsc po schodach a mam 34 lata, do tej pory nie miala zadnych wiekszych problemow za zdrowiem, jestem przerazona.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-05-28 07:43
Cierpisz na nadmiar androgenów i tutaj nie można zakładać że winowajcą są guzy itp. Konieczne badanie ginekologiczne i rozpoczęcie leczenia, to dość częsta przypadłość i lekarze wiedzą jak to leczyć.
napisał/a: noi 2011-05-30 13:17
jajniki czyste, czyli zostal juz tylko guz nadrercza? I co dalej, jak bedzie wygladalo Moje zycie? Tabletki,operacja,?
napisał/a: kima 2011-05-31 14:10
Tez mam wysoki testosteron i chociaz mam dopiero 17 lat to juz wywolalo to u mnie wiele szkod... owlosienie na calym ciele, pryszcze i rozne rzeczy.
Ja tez jajniki mam ok, to znaczy lekarz nie wykryl PCO bo podejrzewali ze moge miec.
Mowisz ze Cie czasem bolalo po prawej stronie? Mnie tez czasem ale raczej nie tak jak mowisz, czyli po zebrami. Mnie bolalo nizej.