Wysoki Puls

napisał/a: Brajan007 2008-10-02 19:08
Witam
Moj puls w spoczynku to cos okolo 90 czy to nie za dużo ?
Jak byłem młody to czasami miałem kołatanie serca (serce zaczynało bardzo szybko bic bez przyczyny)
6 lat temu mialem echo serca wiec wada serca odpada , mialem niedawno egk i tez bylo okej.
Dodam ze cierpie na nerwice .

Prosze napisac czy taki puls jest prawidłowy dodam że mam 17 lat. Gdzies slyszalem ze u mlodszych serce bije szybciej.
napisał/a: kynast 2008-10-03 18:22
U szczupłych wysokich małolatow, to częste, ustępuje po wytrenowaniu , im lepsze wytrenowanie tym wolniejszy puls , niektorzy sportowcy mają 45-50, spytaj lekarza [ sa też chorobowe przyczyny] czy i co możesz trenowac.
napisał/a: deepcry 2008-10-08 17:42
90 w spoczynku przy nerwicy to "norma". Ale nic się nie bój, 90 to wcale nie tak dużo.
Wbrew pozorom, przy leżeniu serce wcale nie ma dużo mniej do roboty niż podczas ruchu.
Przy nerwicach spotyka się i 120, tak więc nic ci nie grozi (na razie).
Nie mniej, zainteresuj się tym, na pewno przydały by się jakieś małe dawki leków do zmniejszenia tętna.
Marsz do lekarza rodzinnego.
napisał/a: Brajan007 2008-10-10 19:49
Teraz zaczelo mnie bolec serca mysle ze to tez nerwica za bardzo sie nakrecam. Mam pytanie okolo 6 lat temu mialem badanie echo serca wszystko bylo okej czy od tego czasu moglo sie cos stac z sercem ?jakas wada ? Mialem rok temu badanie holtera oprocz kilku tachykardi wszystko bylo okej to samo z ekg.
napisał/a: deepcry 2008-10-11 09:04
Po pierwsze, nie wiesz czy to ból serca, czy czegoś innego. Najlepiej sprecyzuj co to za ból. Czy kłucie zdarzające się od czasu do czasu, czy jest to ból ciągły. Gdzie jest umiejscowiony, w środku czy raczej bardziej na zewnątrz/po lewej, po środku czy po prawej stronie.

Pisałeś, że miałeś robione badania 6 lat temu i wszystko było ok. 6 lat to dużo czasu i stan organów może się zmienić, lekarz rodzinny zleci ci badania na serce ponownie, jednak wątpię żeby coś tutaj się zmieniło na minus. Co do nerwicy to na pewno jest to jedna, a duża pewność, że jedyna z przyczyn bólów w klatce.

Idź do lekarza :)
napisał/a: himena_ 2008-10-16 20:33
ja tez mam czesto podwyzszony puls.. biore leki na uspokojenie bo wydaje mi sie ze to tez na tle nerwowym. polecam Valused, mozna kupic w aptece bez recepty albo Validol.
napisał/a: Brajan007 2008-10-17 21:42
Czy bole serca moga byc objawem nerwicy serca ?
napisał/a: himena_ 2008-10-17 22:45
istnieje takie cos jak nerwobóle, ale warto sprawdzić czy to nie jest coś poważniejszego
napisał/a: himena_ 2008-10-17 22:46
jakie masz ćisnienie? robiłeś jakieś badania w ostatnim czasie?
napisał/a: Brajan007 2008-10-22 18:52
Cisnienie mam dobre . Ekg robilem rok temu i wszystko bylo okej.
napisał/a: deepcry 2008-10-24 17:42
Były dni kiedy mnie bardzo kuło w klatce piersiowej. Nerwice arytmia. Ale nie koniecznie kuje serce, może to być wszystko w klatce od nerwicy. Od mięśni, przez nerwy płuca...

Idź do lekarza, powiedz, że masz kłucia. Skieruje cię do kardiologa, tam ci zrobią USG serca i zobaczysz, że wszystko ok :)
Wtedy się uspokoisz (troszeczkę) ale zawsze coś :)
napisał/a: himena_ 2008-11-20 17:38
niby racja że to wszystko przez nerwy, ale mimo wszystko zbadaj jeszcze raz ekg, ukg, krew. lepiej w tym wieku zwrócic na to uwage i pozniej sie nie martwic. prawidłowe tetno wynosi ok.70-80. przyjmuje sie ze moze byc od 60-90 (tak powiedzieli mi w szpitalu) . Obserwuj kiedy puls masz podwyzszony, w sytuacjach nerwowych itp. mierz kilka razy dziennie. najlepiej zapisuj i jesli wyniki beda niepokojace idz z tym do lekarza. Pozdrawiam ; )