Wysoki Puls normalne ciśnienie

napisał/a: mysia893 2013-01-29 12:51
Witam Serdecznie
nurtuje mnie pewna sytuacja.
Zaczeło się od przeziębienia pozniej zapalenie płuc, a moj głowny problem jest taki mój puls w spoczynku wynosi roznie od 67-80 ale gdy już wstaje z łóżka dobija do 100 przy chodzeniu przekracza nieraz 100.Ciśnienie zawsze mam w normie.
Miałam robione ekg bylo przyspieszone tylko bicie serca, badania krwi morfologie nawet krew z ucha pobierali , badanie na elektrolity i tarczyce , a takze ukg wykonali mi w szpitalu nic nie stwierdzili . powiedzieli ze z sercem jest ok. ale martwi mnie to czy tak ma byc czy cos sie ze mna dzieje ze od razu po wstaniu tak podnosi sie puls.Niewiem czy to ma cos wspolnego 7 lat temu mialam wykryte zwezone oskrzeliki mialam dusznosci od 2 lat nie bralam juz na to lekow a momentami takze jest mi duszno.prosze o odpowiedz co mam robic.
napisał/a: FizjoBartek 2013-02-01 08:50
Witaj,
Twój puls w spoczynku między 67-80 jest w granicy normy. Jego skoki zaraz po wstaniu do 100 też są do przyjęcia pod warunkiem, że potem jednak spadną i ustabilizują się na pewnym poziomie. To, że kiedy człowiek wstaje, mięśnie męczą się automatycznie prowadzi do wzrostu zapotrzebowanie na tlen, idąc dalej serce przyśpiesza by nadążyć za potrzebami.
W celu dokładniejszej diagnozy należałoby wykonać ECHO serca, w celu sprawdzenia stanu zastawek oraz wielkości serca.