Wysoki poziom cukru

napisał/a: teo22 2015-10-27 17:04
Witajcie
Dwa tygodnie temu robiłem sobie rutynowe badania krwi dopiero teraz odebrałem wyniki i się okazało ze mam wysoki cukier 126, natychmiast lekarz zalecił powtórne badanie i wszyło 90. Ogólnie czuje się dobrze na nic się nie uskarżam i czy mam się czego obawiać przy takich wynikach ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-10-27 17:38
Powtórz wynik za kilka tygodni. Lekarz powinien zlecić Ci badanie krzywej cukrowej.
napisał/a: panskabrac 2015-10-27 18:18
wITAJCIE I MOŻE JA NA TYM WĄTKU,USTOSUNKUJĘ SIĘ DO MEGO KONTAKTU ZE SŁODZIKIEM.CUKREM

Było to ze 30 lat temu;rutynowe badanie i 141,potem 153 poziom cukru wyskoczył.Żadnych krzywych nie robili bo i po co.
Lekarka dała skierowanie do Diabetologa..Poszłam i opisałam co i jak.Zaleciła dietę.

Ha ha ha dieta w pracy w kuchni..SZOK...

Nie dochodziło nigdy do omdleń,czyli niedocukrzeń.Gdzies przed 8 laty,zaczęło się.
Zawołali Pogotowie,ale ja na łeb wylałam butelkę wody i wiooo do Autobusu do chałupy.
Sama teraz,dochodzę,ale większość czasu chodziłam głodna,totalny odruch wymiotny.Najlepiej pasowała rano sucha świeżutka bułeczka.

Było tak następne parę lety.Nasi wsiowi lekarze a tam takie cukry,powiadali.Dopadło mnie z 6 lat temu.
Poszłam na badanie żył u nóg bo nie umiałam chodzić po schodach.Ból ,sztywnienie kolan itd.Wyskoczyła,miażdzyca w 70% i badała diabetolog te żyły.Żrobiła termin i zaraz wdrożyła bez badania Insulinę.Lantus,jeszcze tą b.drogą.

Po roku trochę przeszło,brałam Insulinę i znowu skoki cukrowe.Bez krzywej.Potem zmieniła mi Insulinę na Novo-Mix30 2x + tabletki Gliclade.

Chodziłam rano pomieście i słabości wyskakiwały coraz częściej.Stress b.wysoki i trzęsęnie ciała a szczególnie nóg.
Rok temu,poszłam do szpitala już po raz 4 i na Internie-Gastro-Diabetologii zrobili całe dokładne badania.

Zrobilibadania z Niedocukrzeniem 41jed. i dopiero wtedy ustawili Insulinę i w diabły wyrzucili Gliclade i zmniejszyli dawki.
W chwili obecnej,borykam z moim jedzeniem porannym,KATASTROFA.Przytyłam 12kg.nie wiem z czego.?????
Cały metabolizm rozhulany,ale wyniki dobre.
Nie miałam robionych Tarczycowych badań.Gdzieś przed 20 laty.Czy wiem czy zrobić,wsio prywatnie to na Autobus braknie.
Dopowiadam że na 1 wyjazd to PKS-em płace około 40zł z przesiadkami.Innej opcji nie mam.

Tak wygląda moja Słodkość.....Pozdrawiam.
napisał/a: panskabrac 2015-10-29 00:12
[Pozdrawiam...
napisał/a: sylwusia8 2016-01-12 10:11
Może to być tarczyca, bo niestety jest to również choroba cywilizacyjna jak cukrzyca i może być właśnie powodem, że tak pryzbierasz na wadze. Z samą cukrzycą też ciężko utrzymać wagę, szczególnie że tak jak mówisz zmieniają Ci insulinę. Trzeba sobie bardzo tego pilnować niestety samemu, jeśli nie umiesz utrzymać w miarę stabilnego poziomu cukru, od razu leć do lekarza niech Ci zmieni insulinę, bo inaczej problemy z wagę i ogólnie zdrowiem będą ciężkie do opanowania. No i obowiązkowo badanie tarczycy!
napisał/a: katniss88 2016-01-14 19:54
a badacie sobie w domu kontrolnie poziom cukru? ja sie wlasnie zastanawiam nad zakupem glukometru, lekarz mi ostatnio wspominal ze warto kontrolowac. slyszalam ze te z firmy diagnosis sa dobre, korzystal ktos?
napisał/a: STARYWYGA 2017-02-03 17:33
A czy badanie było robione naprawdę na czczo
bez jedzenia bez picia bo tylko takie ma sens