Wysoki kortyzol we krwi i dobowej zbiórce moczu

napisał/a: Adam912206 2015-07-12 17:01
Witam,parę tygodni temu zgłosiłem się do endokrynologa z problemem wysokiego kortyzolu 32 norma 6-19,prolaktyny 26 norma 4-15 i niskiego testosteronu wolnego 10 norma 4-42 dodam że mam 24 lata,endokrynolog dał mi skierowanie na swój oddział w szpitalu gdzie leżałem 5 dni i w tym czasie miałem zrobione badania typu usg jamy brzysznej (nadnerczy)usg tarczycy ,reznonas magnetyczny głowy i wszystkie te badania wyszły pozytywnie, z krwi DHEA, ACTH,TSH wyszły ok Kortyzol 32-33 (w teście z dexametazonem spadł prawie cakowicie więc ok),prolaktyna 28(w teście metocroplamidum podnisoła sie 3 krotnie wieć ok) testosteron wolny 8,Kortyzol z dobowej zbiórki moczu wyszedł negatywnie ponad 800 norma 100-300.Z powyższych badań usg/krwi wynika że nadnercza,tarczyca są zdrowe także jest wykluczony gruczolak przysadki,pozostaje wysoki kortyzol w moczu i we krwi do tego podwyższona prolaktyna i niski ale w normie testosteron,dodam że 5 lat temu brałem metanabol 100 tabletek przez miesiąc więc jak jestem zdrowy czy ten środek może być powodem takich skoków moich hormonów??jutro mam spotkanie z lekarzem który mnie prowadzi aby obmówic leczenie i bardzo jestem ciekaw co może mi przepisać aby uregulować hormony a przede wszystkim kortyzol który jest głównym jego celem jaki i moim,dlatego pytam bo bardzo zżera mnie ciekawość co może mi jutro powiedziec lekarz.