Wysoki kortyzol i niski testosteron.

napisał/a: Adam912206 2015-02-27 18:50
Witam,robiłem badania krwi morfologia,kortyzol i testosteron wolny , te pierwsze wyszły jak najbardziej ok ale kortyzol dużo powyżej normy 33-34 a testosteron wolny 15 a jak na 23-latka to bardzo nisko tak sądzę sam myślałem że około 30 będę miał ale jednak nie co mnie bardzo zdziwiło norma jak u 50 latka :D,powodem tego że zrobiłem te badania na kortyzol była rada kolegi z siłowni który powiedział mi że bardzo wysoki kortyzol jest wielkim przeciwnikiem osoby uczęszczającej na siłownie ,wysoki kortyzol=zero efektów ma siłowni ,głównym powodem wysokiego kortyzolu jest ''STRES" tylko że w ogóle się nie stresuję żyje na mega luzie nawet niczym się nie przejmuje ,więc zanurzyłem się w internecie i z tego co zauważyłem to najlepszymi środkami do obniżenia kortyzolu jest stosowanie np sterydu testosteron czy metanabol itd których nie chciał bym stosować lub suplementacja omega 3,duże dawki wit.C,czy glutamina,wiem że powinienem udać się do endokrynologa ale myślę że on po prostu zaleci zażywanie tych rzeczy które wymieniłem wyżej lub coś tam pogada i krótko mówiąc mnie oleje jak większość lekarzy u których byłem chociaż zdarzają się dobrzy lekarze ale to rzadkość i wszyscy dobrze o tym wiemy,tak że prosiłbym o jakieś rady.POZDRAWIAM
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-02-28 07:03
Wklej normy do tych wyników. Kortyzol był robiony wcześnie rano tak?

Napisz coś więcej o sobie, na coś chorujesz? Masz jakieś inne objawy?
napisał/a: Adam912206 2015-02-28 13:53
kortyzol norma 5-25, testosteron wolny 5-40 ,kortyzol był robiony o 7-8 rano,nie wiem czy to ma coś ze sobą wspólnego ale od paru lat miej wiecej od (4-5) mam problemy ze skórą tzn. jest bardzo tłusta najbardziej na głowie,twarzy i jest bardzo wrażliwa np: gdy się ogolę to strasznie krwawię a to nie są zaciecia nawet nie pamietam kiedy ostatnio się zaciołem czy gole brodę czy się się depiluje i musze przyznać że te problemy ze skórą przeszkadzają,może to być ze sobą powiązane kto wie ;/ .
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-03-04 05:55
Tak jak w drugim temacie. Zbij kortyzol suplami na stres jest spora szansa że wtedy teść pójdzie w górę. Na to co napisałeś trudno postawić jaką diagnozę.
napisał/a: Adam912206 2015-03-06 02:17
Radzi Pan żeby brać leki na stres ale czy one tutaj pomogą jak ja w ogóle się nie stresuje,pisze Pan że trudno postawić diagnozę może potrzebuje Pan jakieś szczegóły jeśli chodzi o mnie,niech Pan pyta :)
napisał/a: Adam912206 2015-03-06 03:13
A może zna Pan jakies konkretne leki na obniżenie kortyzolu typu Rhodiola lub cos lepszego??
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-03-06 06:12
Ale bez Pan :)
Jeżeli się nie stresujesz a masz wysoki kortyzol to może świadczyć o np. guzie nadnerczy i zespole Cushinga. Ale to nie jest choroba, którą diagnozuje się rzez neta.

Możesz spróbować mix który Ci napisałem w drugim wątku i zobaczysz czy po 6 tygodniach nie da Ci poprawy w wynikach.