WYSOKA TEMP W POCHWIE PO OKRESIE?

napisał/a: agawa76 2013-10-25 15:12
witam
miesiączkę miałam 16 października przebiegała ona jak zawsze z 3 dniami silnego krwawienia później 2 dni średniego czasem jest plamienie w tym ostatnim dniu, mierzyłam temp w pochwie to 7 dc było 36. 9 , w 8 dc 37, 1 i tak jest do tej pory a mam 10 dc brak płodnego śluzu a zawsze w te dni mam kurze białko także nie wiem czemu w tym miesiacu jest inaczej, zauważyłam też zaczerwienione wargi sromowe mniejsze i lekkie pieczenie pochwy i suchość zaraz po okresie czy taka infekcja może być powodem podwyższenia temp w pochwie i zmianę śluzu na gęsty jak jest teraz białawo- żólty jak w dni nieplodne, proszę o odpowiedz
napisał/a: Gracee 2013-10-25 20:40
Rozwijającej się infekcja ma wpływ na cykl. Tak więc nie ma w tym nic niepokojącego, że nie odczuwasz dni płodnych bo mogą one przyjść później. Co do podwyższonej temperatury to mierzysz ją regularnie czy okazjonalnie?
napisał/a: agawa76 2013-10-26 08:56
tak mierzę regularnie już chyba z 4 lata także znam dobrze swój organizm, nie robię pomiaru jedynie w czasie miesiączki
natomiast w tym miesiącu w okolicach 6 dnia czułam "mokro" takie naoliwienie
16 był to 1 dc miesiączka była normalna jak pisałam wcześniej , w 5, 6 lekkie jeszcze plamienie z krwią
temp zaczęłam mierzyć 8 dc wtedy wynosiła 37,1 ale czułam już podrażnienie i zaczerwienienie :( wczoraj widziałam taki mętny serkowaty białawy śluz
w 9 dc było 36,7
10 dc 37,0
i dzis mam 11 dzien cyklu mam 37,0 mierzyłam waginalnie o 7 rano, wcześniej o 4 rano temp pod językiem wyniosła 36,6 , waginalnie 36, 8 no a o 7 rano była wyższa, włożyłam głębiej palec to czułam że szyjka macicy jest wysoko i jest tam wilgotno
także nie wiem czy TE DNI się zaczynają dopiero? nie czuję żadnego bólu jak zazwyczaj na owulację
napisał/a: agawa76 2013-10-26 09:39
w poprzednim cyklu miałam temp

1-5dc @ brak pomiaru
6dc - 36,60
7dc - 36,60
8dc - 36,60
9dc - 36,70
10dc -36,60 śluz kurze białko
11dc - 36,70 śluz kurze białko
12dc -36,60 śluz kurze białko
13dc - 36,80 śluz kurze białko
14dc - 37,0 ból jajnika
15dc - 37,0
16dc -36,70
17dc - 36,70
18dc - 37,0
19dc - 36, 80
20dc - 36,70
21dc - 36, 90
22dc - 36,80
23dc - 36,90
24dc - 36, 90
25dc - 36, 60
26dc - 37,0
27dc - 37, 0
28dc - 36, 50 śluz kurze białko
29dc 36, 70 okres koło południa
napisał/a: Gracee 2013-10-26 21:19
Temperatura mierzona o 4 rano będzie niższa niż ta mierzona o 7. Co do utrzymywania się podwyższonej temperatury od początku tego cyklu o może to być związane z ewentualną infekcją jak również np. z podwyższonym progesteronem. Hormon ten może wpłynąć na owulację i w tym cyklu może ale nie musi ją zablokować. Jak wiadomo u każdej zdrowej kobiety 1-2 razy w roku mogą występować cykle bezowulacyjne i jest to całkiem normalne. Może też tak być, że wydłuży Ci się cykl i owulacja przypadnie później lub też możesz nie odczuć jej poprzez kłucie w jajniku i też nie ma w tym nic niepokojącego.
napisał/a: agawa76 2013-10-27 13:55
ostatni czasy brałam magnez z wit b6 czytałam że to też może zaklucac wydzielanie kurzego bialka? dziś mam 12 dc o 7 rano mierzyłam w ustach i waginalnie , nowy zakupiłam do ust:) temp była 37, 1 i śluz się zrobił taki wodnisty lekko biały czuję wilgotno że jest , piersi trochę bolą natomiast teraz popołudniu zauważyłam na wkładce taki gęstawy lekko jak kawa z mlekiem śluz zazwyczaj taki miałam po owulacji nie raz w 17, 18 dc

a możliwe jest że owulacja była w 9 dc skoro była ta niska temp 36, 7?
dzień czy dwa wcześniej miałam wodnisty bezbarwny śluz żadnego bólu owulacyjnego ,piersi mnie bolą dziś jedynie tak jak nie raz na te dni

takiego termometru używam kupiłam w aptece Accu term
http://www.nowafarmacja.pl/termometr-elektroniczny-accuterm-flexi-1-szt
nie wiem czy on dobry?
napisał/a: Gracee 2013-10-27 14:59
Magnez z wit. B6 nie ma wpływu na śluz. Przed miesiączką temperatura spadła, więc jeśli cykl Ci się skrócił to jest bardzo prawdopodobne, że owulacja przypadła wcześniej. Tak jak wcześniej napisałam podwyższona temperatura może też być wynikiem wyższego progesteronu.
Co do termometru to najlepsze są rtęciowe, które są wycofane z użytku i których już się nie kupi. Wiadomo w elektronicznym możesz mieć słabą baterię i pomiar jest mało wiarygodny, jednak nie można generalizować, że wszystkie są złe. Ten który nabyłaś jest ok, tylko musisz pamiętać o regularnej zmianie baterii.
napisał/a: agawa76 2013-10-27 15:37
Gracee napisal(a):Magnez z wit. B6 nie ma wpływu na śluz. Przed miesiączką temperatura spadła, więc jeśli cykl Ci się skrócił to jest bardzo prawdopodobne, że owulacja przypadła wcześniej. Tak jak wcześniej napisałam podwyższona temperatura może też być wynikiem wyższego progesteronu.
Co do termometru to najlepsze są rtęciowe, które są wycofane z użytku i których już się nie kupi. Wiadomo w elektronicznym możesz mieć słabą baterię i pomiar jest mało wiarygodny, jednak nie można generalizować, że wszystkie są złe. Ten który nabyłaś jest ok, tylko musisz pamiętać o regularnej zmianie baterii.



no a kiedy myślisz mogła ta owulacja nastąpić zaraz po miesiączce? bo czułam mokro ,wilgotno tak miałam w 8,9 dc a jak czytałam śluz płodny nie musi mieć konsystencji kurzego białka no a teraz tak od popołudnia lekkie kłucie w prawym boku nie wiem co to może znaczyc?
napisał/a: Gracee 2013-10-27 18:37
Jeśli cykl by się znacznie skrócił to owulacja może wystąpić od razu po miesiączce. Wszystkie moje odpowiedzi są tylko przypuszczeniem. Owulację zawsze obserwujemy po skoku temperatury (to już zapewne zaobserwowałaś bo od dłuższego czasu robisz pomiar temperatury). U Ciebie ten skok był od razu po miesiączce, więc przypuściłam, że już mogła wystąpić owulacja. Teraz piszesz, że odczuwasz kłucie w jajniku ...
napisał/a: agawa76 2013-10-27 20:13
Gracee napisal(a):Jeśli cykl by się znacznie skrócił to owulacja może wystąpić od razu po miesiączce. Wszystkie moje odpowiedzi są tylko przypuszczeniem. Owulację zawsze obserwujemy po skoku temperatury (to już zapewne zaobserwowałaś bo od dłuższego czasu robisz pomiar temperatury). U Ciebie ten skok był od razu po miesiączce, więc przypuściłam, że już mogła wystąpić owulacja. Teraz piszesz, że odczuwasz kłucie w jajniku ...


masz rację możliwe że była tym bardziej że było "mokro" bez kurzego białka a potem ten śluz gęsty no ale to tylko przypuszczenia
no dzis leciutkie kłucie czułam i też piersi jakby powoli opuszczało to opuchnięcie i ból robią się miękkie:))
napisał/a: agawa76 2013-10-28 07:58
tutaj mam wykres http://enpr.pl/6658
temp minimalne spadła, piersi nie są już takie nabrzmiałe jak parę dni temu a śluz jest lekko wodnisto gęstawy pod białawy podbarwiony lekko na taki kolor lekko brązowy także nie wiem czy owulacja była jest czy będzie????
napisał/a: agawa76 2013-10-28 20:23
a teraz czuję dopiero delikatny ból w prawym jajniku tak jakby ktoś mnie dźgał igłami