Wysoka prolaktyna

napisał/a: agaaax33 2016-04-10 20:21
Witam. Miałam badaną prolaktyne, norma jest do 500 bodajrze a mialam 700 z kawalkiem, a po obciazeniu ponad 3000. Dostalam lek bromergon. Brałam go przez 3 miesiace (tak zalecil lekarz). Po tym okresie odczekalam tydzien i poszlam ponownie zbadac prolaktyne. Zszokowalo mnie to, ze po leczeniu lekiem wynik prolaktyny wynosil 1700 z kawalkiem... a po obciązenie troche ponad 2000.
Czekam na wizyte u lekarza.
Czym to moze byc spowodowane? Co moze byc przyczyna? Dodam, ze mam tez podwyzszony kortyzol i cukier, a badanie ACTH TSH są w normie.
Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne z 2lata i lecze się antydepresantem, ktory podwyzsza dopamine. Moze to miec jakis zwiazek z wynikiem?
Z gory dziekuje za pomoc
napisał/a: soaring 2016-04-11 19:43
na moje oko można powiedzieć tylko tyle, że nie leczysz przyczyny to i hamowanie jest nieskuteczne. bo bromergon czy inne leki hamujące nie wyleczą hiperprolaktynemii tylko ją hamują, a sama prolaktyna zwykle jest podwyższona z powodu innych zaburzeń (np. tarczycy). na Twoim miejscu zaczęłabym od szukania lekarza, który będzie zainteresowany diagnostyką.
wagę masz prawidłową? jakie masz tsh? jaki tryb życia? leczenie antydepresantem z jakiego powodu? inne zaburzenia/ niedobory zostały wykluczone przed startem tego leczenia?