Wysoka liczba płytek krwi i niskie żelazo

napisał/a: Kas87 2015-06-25 21:31
Witam. Odebrałam wyniki morfologii krwi i zaniepokoił mnie podwyższony wynik ilości płytek Krwi, a obniżony żelaza. Próbowałam szukać odpowiedzi na te pytanie w sieci, ale chyba jest to nietypowe. Zazwyczaj podane były przyczyny niskiego żelaza przy małej ilości płytek krwi. Zastanawiam się czy przy nadpłytkowości można zażywać suplementy z żelazem czy jest, to raczej niewskazane? Przez jakiś czas brałam tabletki antykoncepcyjne, jednak trochę się przestraszyłam gdy się dowiedziałam, że mogą powodować zakrzepicę. Nie ukrywam, że od jakiegoś czasu zaczęły pobolewać mnie nogi i czasami czuję nieznaczne mrowienie w stopach. Czy zażywanie żelaza może pogłębić problem z nadpłytkowości i zwiększyć ryzyko wystąpienia zakrzepicy? Mam problem z włosami, są słabe i wypadają. Sugerowałam się między innymi tym, że może to być spowodowane tak niskim poziomem żelaza, jednak boję się go zażywać. Co mam robić w tym kierunku, czy unormowanie poziomu żelaza nie zaszkodzi dla mego organizmu? Mam 28 lat.

Leukocyty 12,3 tys/ul norma 4,0-10,0
Płytki Krwi 469 tys/ul norma 140-440
Neutrofile 8,99 tys/ul norma 2,50-7,00
Neutrofile 73,1 % norma 40,0-70,0
Żelazo 34,4 norma 60,0-180,0

Reszta wyników morfologii jest w normie.
napisał/a: theblackcat 2015-06-27 15:38
Nie wypowiem sie (lepiej gdybu zrobil to ktos kompetetniejszy) jesli chodzi o wyniki ale warto tez sprawdzic tarczyce (tsh , ft4 i ft3 gdyz anemia tez przy niej wystepuje) ale anemia jest spora.. trzeba wykluczyc czy sa jakies krwawienia z przewodu pokarmowego , zaburzone wchlanianie td. np obfite miesiaczki. Nie lekcewazyc jednak