Wysoka gorączka bez innych objawów

napisał/a: Parapet 2010-08-28 18:51
Witam.

Mam równo 16 lat i od wczorajszej nocy dręczy mnie wysoka gorączka - rano miałem 38,8* a w nocy pewnie jeszcze wyższą, ale nie mierzyłem. Wziąłem rano kapsułkę Apapu i mi spadła do 37,5*, ale o 17 znowu miałem 39*5', jednak tym razem APAP nie pomógł, temperatura spadła tylko o 0,2*.

Sama gorączka mnie jakoś nie niepokoi, bardziej to, że nie ma żadnych widocznych objawów - nic mnie nie boli (poza głową troszeczkę od czasu do czasu), nie kaszlę, nie mam kataru. Jest sobota, więc do przychodni mogę iść dopiero za 2 dni, a stanie pół dnia w kolejce na pogotowiu mi się nie uśmiecha (bardziej rodzicowi się nie uśmiecha:)).

I tutaj moje pytanie do was - co może oznaczać taka gorączka? Może to być jakieś tam przejściowe, małe schorzenie które przejdzie w ciągu kilku dni, czy lepiej iść z tym jak najszybciej do lekarza bo może to być coś groźnego?

Może to mieć jakikolwiek związek z tym, że wczoraj stresujący dzień miałem?

Puls mam 121 a ciśnienie 114/66 (ponoć jestem niskociśnieniowcem).

Co tu jeszcze dodać. Apetyt mi spadł, ale to chyba z gorączką związane.

Czółko.
napisał/a: Blackursus 2010-08-28 19:45
Raczej nalezy odczekac. Goraczka to naturalny objaw "walczacego" organizmu.
Po prostu przyjmuj lekarstwa przeciw goraczkowe i czekaj na symptomy choroby. To moze byc grypa, ospa, odra, rozyczka i wiele jeszcze innych chorob. W poniedzialek rano po prostu idz do lekarza, jezeli nie przejdzie, lub zauwazysz typowe dla danej choroby symptomy. Pozdrawiam.
napisał/a: Parapet 2010-08-28 19:59
Dzięki za odpowiedź.

Wiem, że gorączka to objaw walczącego organizmu, jednak dziwi mnie, że już po niemal 24 godzinach nie pojawiły się żadne objawy, stąd pojawia się pytanie - z czym ten organizm właściwie walczy? Szczególnie jeśli "poziom" gorączki jest wprost proporcjonalny do rozmiaru tej walki :)

Oczywiście tak zrobię, pójdę w poniedziałek do lekarza, chciałem jednak zapytać żeby upewnić się czy to nie jest oznaka jakiegoś poważniejszego, początkowo niewidocznego schorzenia, z którym trzeba już się śpieszyć.

Czółko.
napisał/a: Blackursus 2010-08-28 20:44
Wszystkie choroby nalezy traktowac powaznie, ale bez paniki. Nasze organizmy posiadaja przeciwciala, ktore walcza z bakteriami i pasozytami, z tad goraczka. Goraczka moze utrzymywac sie nawet do kilku dni, a potem zauwazysz symptomy choroby. Jednak nie nalezy tego bagatelizowac, powiklania po niektorych chorobach- jak grypa, moga byc powazne. Dlatego zalecam wizyte u lekarza. Jesli zauwazysz jakies inne symptomy, poza goraczka- daj znac. Pozdrawiam.
napisał/a: Parapet 2010-08-28 22:21
Dzięki ponownie.

Jak wystąpią inne objawy będę wiedział co robić, zastanawiał mnie tylko ich brak - ale samo stwierdzenie, że gorączka może występować jakiś czas przed innymi objawami mi wystarczy - wcześniej się obawiałem, że gorączka występująca sama nie jest czymś "normalnym".

Czółko.