Wysiłek fizyczny,umysłowy a brak mocy - hashimoto ?

napisał/a: Baderman 2013-01-05 13:45
Mam 25 lat studiuje na AGH - Robotykę oraz pracuje dla jako mechanik.
Hashi wykryto u mnie w maju 2012 roku - tpo 202 norma 0-34 , tsh - 9 norma 0,4-4,2 .
Badania ze stycznia tego roku : tsh 3,5 , tpo 88, ft3 4,5 norma 2,2-6 , ft4 17 norma 9-20
USG wykazało ... tarczyca o prawidłowych wymiarach , śladowe odwapniania, brak przemian rakowych , torbieli , guzów.
Echo serca i rezonans magnetyczny głowy ok, usg i prześwietlenia nerek , płuc, brzucha ok.
Morfologia i inne badania krwii i moczu ok !


Stosuje diete z książek (0 % laktozy, nikotyny, piwa, glutenu....
Stosuje suple : koenzym q10 /60mg/, olimp multiple witaminy, omega 3 65 %, czosnek, pure way c 500 mg ....
Jednak od ponad pół roku dalej jestem kosmicznie słaby , często mam gorączke 37 , czasami występuje niepokój ruchowy jak ide oraz jak siedze puls lubi być typu 94-98.

Doradzicie mi coś abym powstał i cieszył się normalnym życiem bo obecnie jestem załamany ;|
napisał/a: soaring 2013-01-05 15:09
rozumiem, że wciąż nie stosujesz leczenia hormonalnego?

zaczęłabym od sprawdzenia poziomu witaminy D3 (25-OH) oraz zapasów żelaza (ferrytyna), bo bardzo często występują ich niedobory, które dają tego typu dolegliwości.
możesz też spróbować supli polecanych m.in. przez djfafa: różeniec górski, żeń-szeń.

ostatecznie możesz wprowadzić n25 euthyroxu, ale oczywiście po wizycie u lekarza, bo zarówno ft3 mogło być wyższe, jak i tsh niższe (dla lepszego samopoczucia).

jak często i co jadasz? pytam, ponieważ może spożywasz posiłki zbyt rzadko lub/i zawierają zbyt dużo cukrów prostych, co też może dawać takie objawy osłabienia, braku sił.
na stan podgorączkowy trudno cos powiedzieć. poziom przeciwciał wydaje mi się zbyt niski, aby wpływał na temperaturę, ale pewności nie mam.
napisał/a: Baderman 2013-01-05 16:09
ferretyna jest aż za duża :D to chyba dzięki giga dawka witaminy b w olimp multiple :D
d3 w normie miałem setki badań poza tarczycowyni reszta wyszła ok.

Biorę 6 miesiecy euthyrox n25.
Żeń szeń dla mnie odpada po nim mam dziwna prace serca.

4 posiłki dziennie przeważnie jaja, kiełbasa podwawelska, wątróbka wieprzowa, ziemniaki, ryż, jabłka, miód, banany, wypieki kukurydziane.

No nic idę do endokrynologa w lutym jak dalej będzie tak to chyba tylko skok z mostu mi pozostanie :D
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-01-06 09:58
Ja też nie mam mocy ;/
ale jako tako poleciłbym Ci ... zwiększyć dawkę koenzymu q10 na 200 mg dziennie oraz zakupić np.
http://www.megapower.pl/multipower-professional-guarana-20-amp-25-ml-p-1650.html

Te dwa suple najbardziej mnie "kopły" ale cudów nie ma, pozdrawiam
napisał/a: soaring 2013-01-06 14:04
ok, skoro bierzesz lewotyroksynę, to w takim razie dwie rzeczy: masz niskie ft3 i za wysokie tsh, więc jeśli alat, aspat i kreatyninę masz w normie, to ja bym rozważyła zwiększenie dawki leku do 37,5 na 6 tygodni a potem ewentualnie do 50. bo złe samopoczucie w Twoim przypadku generuje słaba konwersja ft4 do ft3.

i masz słabą dietę: za dużo węglodowodanów prostych (ziemniaki, ryż pewnie biały? owoce, "wypieki kukurydziane" czyli co?) i podejrzewam, że spadek poziomu cukru powoduje u Ciebie złe samopoczucie.
kiełbasa na bank ma gluten, więc nie polecam, w dodatku dużo tłuszczu.
przede wszystkim brakuje warzyw.
wprowadź zmiany w stylu:
obiad: wątróbka + ryż pełnoziarnisty (pół torebki) + góra warzyw (sałata, ogórek, pomidor, co lubisz)
śniadanie: wafle ryżowe (lub inne pieczywo bezglutenowe) ze 4 szt. z wędliną drobiową (najlepiej upieczoną w domu, bo gluten) + pomidor z ogórkiem kiszonym

minusem jest to, że nie za bardzo powinniśmy jeść warzywa krzyżowe, czyli kalafiory, brokuły, kapusta, bo działają hamująco na wydzielanie hormonów tarczycy, ale podobno tylko surowe, więc jak lubisz, to np. do obiadu furę kalafiora mozesz dodać, itp.
napisał/a: Baderman 2013-01-06 14:18
Akurat w moim regionie są kiełbasy 100 % gluten free z dodatkiem mąki ziemniaczanej a nie pszennej.
Dzięki za rady.