Wyrwana ósemka - 14 dni po. Ropa w dziąśle ?

napisał/a: ~Anonymous 2013-04-29 11:01
Witam. Dwa tygodnie temu wyrwałem ósemkę. Trwało to około 2h. Oczywiści spuchnięty policzek, siniak i niesamowity ból. Brałem antybiotyk. Po około 10 dniach opuchlizna przeszła, ból też, ale w międzyczasie stwardniał policzek. Jest twardy przy samym zębie tak na oko 3 cm na 3 cm. Tzn policzek twardy nie jest tylko to jest pod policzkiem ale wyglądam jakbym trzymał małego cukierka pod policzkiem. Mija dzisiaj już ponad dwa tygodnie a twarde miejsce praktycznie się nie zmienia, no może z 3 mm się pomniejszyło albo mi się wydaje. Jak naciskam w to twarde miejsce mocniej to wtedy boli. Dwa dni temu zdjąłem szwy u dentystki i powiedziała że to przejdzie. A jak nie przejdzie to żebym przyjechał za 3 tygodnie bo będzie chirurg który mi wyrywał. Dzisiaj czuje posmak taki hmm słonawy ? Czyli to ropa chyba bo dentystka się zapytała czy taki posmak mam. Jeszcze dwa dni temu tego posmaku nie miałem więc powiedziałem że nic nie czuje. A i jeszcze nie czuję kawałka brody, ale niby ma przejść do pół roku. Podpowie ktoś czy mam coś robić bo zacząłem już trochę się martwić.
napisał/a: urbi37 2013-04-29 23:06
Po pierwsze, nie przejmuj się. Po zabiegu występują różne, nieprzyjemne doznania, które są niepokojące, bo pacjenta zostawiają samemu sobie, bez wyjaśnienia co się będzie działo. U mnie chirurg zostawił w dziurze włókno pęczniejące. Gdy do włókna dotarły resztki jedzenia, zaczęło gnić (opuchlizna). Podczas wizyty u chirurga, w 2 sekundy wyjął włókno i było ok. U Ciebie może być podobnie.

Na gulę polecam ciepłe okłady. Przyspieszają wchłonięcie guli. U mnie gula (zgrubienie) z czasem sama się rozeszła.

Nie wiem czy masz ropę. U mnie ropa ma słodki smak i okropny zapach. Kup Meridol (ok. 25 zł) i płucz usta - fajnie dezynfekuje dziąsła i łagodzi stany zapalne.

Z brakiem czucia, jak wspomniałeś, zdarza się. U mnie, pomimo straszenia przez lekarzy, czucie szybko wróciło. Wiele zależy od umiejętności chirurga i predyspozycji pacjenta.

Mała dygresja: chirurg nie powinien bywać co 2-3 tygodnie. Lekarz nie może kazać czekać na siebie. W mojej lecznicy bywa rzadko a stomatolodzy traktują go jak jedynego, najlepszego lekarza w kraju. Może jest dobry, nie wiem, chodzę do innych chirurgów, którzy są dostępni.
napisał/a: ~Anonymous 2013-04-30 08:16
Dzięki wielkie za odpowiedź. W takim razie czekam aż sama zniknie, bo w sumie bardzo ona mi nie przeszkadza. Chyba że nie przejdzie mi w ciągu 3 tygodni to się odezwę do chirurga.
napisał/a: miśkowa 2013-05-06 13:35
Witam, ja również miałam straszne problemy po wyrwaniu ósemek. Dwie z nich chirurg mi zostawił, bo się mieściły w dziąśle. Niestety dwie na dole trzeba było usunąć, bo rosły poza łukiem zębowym. Po zabiegu strasznie mnie bolała szczęka, miałam opuchliznę, która nie schodziła przez kilka dni, mimo że chirurg powiedziała, że na następny dzień powinna zniknąć. Oprócz tego siniak i ledwo mogłam buzię otwierać. Płukałam zęby rozcieńczoną wodą utlenioną, ale wciąż miałam taki dziwny słodkawy posmak i śmierdziało mi z ust ropą :/ Na kolejną wizytę do chirurga chcieli mi zarejestrować dopiero za miesiąc! Poszłam do toruńskiej kliniki DENmed, żeby sprawdzili, co się dzieje i okazało się, że mam infekcję w dziąśle. Musieli mi je rozciąć na nowo i wyczyścić... Stomatolog powiedział, że chirurg niedokładnie oczyścił dziąsło i dlatego mi się tak paprało. Następną ósemkę wyrwałam już w DENmedzie i nic mi się nie diabliło w zębie ani w dziąśle. Jak widać chirurg chirurgowi nie równy.