Wyrostek?

napisał/a: kaczy1 2007-07-23 08:40
Od Srody czuje lekki dyskomfort w okolicach prawej pachwiny. Czuje takze takie dziwne uczucie w okolicach podbrzusza jakbym mial caly czas naciagniete miesnie cos podobnego do zmeczenia po zrobieniu "brzuszkow". Podejzewam u siebie wyrostek jednak tak naprawde oprocz miejsca "bólu" nic wiecej nie podchodzi mi pod ta Chorobe. Nie mam temperatury, wymiotow, biegunki ... nie odczuwam bolu wewnetrzengo tylko zewnetrzny jakby to byly miesnie. Moge normalnie chodzic, biegac siedziec ... uczucie "pociagania" czuje tylko przy jakichs okreslonych ruchach prawej nogi. Dodam ze dzien wczesniej przed ujawnieniem sie dolegliwosci przeszedlem pieszo dosc duzy odcinek okolo 25 km. Uczucie dyskomfortu od srody powoli maleje ale prosze o odpowiedz badz sugestie czy to moze byc wyrostek? Chyba przy wyrostu bol jest dosc silny i przede wszystkim jest to bol "wewnetrzny" a nie "zewnetrzny" a pozatym zapalaenie wyrostka nie tworzy sie przez tydzien tylko atakuje nagle ... Prosze o odpowiedzi na moje watpliwosci
napisał/a: Izka1 2007-07-23 10:58
Cześć! Jeśli wyrostek staje się niedrożny,to taki stan może trwać długo.Dolegliwości mogą pojawiać się stopniowo w różnych odstępach czasu.Najważniejsze,żeby w porę zareagować ,aby nie doszło do rozlania wyrostka.Jednak najczęściej jest tak,jak napisałeś,że przy zapaleniu ból jest silny,wewnętrzny i może zaatakować nagle.Pojawia się gorączka i wzrasta do 38 st;występują nudności,niekiedy wymioty.Charakterystyczny jest również ból przy podnoszeniu prawej nogi w górę.Twoje objawy nie przypominają objawów zapalenia wyrostka.Możliwe,że to jakiś skurcz mięśniowy,lub ból mięśniowy po wysiłku.Odcekaj jakiś czas i jeśli nie będzie przechodzić zgłoś się do lekarza.
napisał/a: kaczy1 2007-07-23 14:57
Dzieki za odpowiedz ... Dzis zauwazylem ze to raczej na pewno sa bole miesniowe bo np gdy dlugo siedzialem i nagle sie wyprostowalem to poczułem takie "zastanie sie" miesni brzucha dopiero gdy chwile postałem miesnie sie rozciagneły i było ok ... Chodze szybkim tempem biegam i nic, zadnego bolu wiec jestem chyba ucieszony ze to raczej nie wyrostek :)