wyrostek robaczkowy

napisał/a: ~Anonymous 2007-03-04 17:15
witam!! dzis zaczelo mnie bolec w prawym boku gdzies kolo biodra dokoadnie nie moge zlokalizowac tego miejsca, bol nasila sie kiedy chodze siedze podnosze noge i oddycham:( czy to cos powaznego ? czy to sa objawy zapalenia wyrostka robaczkowego ?/ prosze o odpowiedz.. !!
napisał/a: Izka1 2007-03-05 22:54
Hej! moze to byc wyrostek,ale nie musi.w 70% przypadkow rozpoznanie jest bardzo trudne,ale przede wszystkim poczatkowo jest to niewielki,czasami tylko kolkowy bol,ktory umiejscawia sie w calym brzuchu,glownie jednak w nadbrzuszu,po paru godzinach bol przemieszcza sie sie w okolice prawego podbrzusza stajac sie bardziej dokuczliwym.Najczesciej nasila sie w czasie kaszlu oraz gwaltownych ruchow,jest tez podwyzszona temperatura ktora raczej nie przekracza 38 st.Przy ucisku tez najczesciej wystepuje bol.Czestymi objawami sa rowniez wymioty,nudnosci. Proponowalabym Ci isc na badania krwi,ktore pokaza jesli dzieje sie cos niedobrego.Przede wszystkim wazne jest CRP,bo ono wskazuje czy jest jakis stan zapalny czy nie,podnosi sie tez leukocytoza. Jednak takie objawy moga byc przy bolesnym jajniku,albo przy zapaleniu pecherza.Sprawdz czy to nie jest przypadkiem srodek cyklu. Pozdrawiam :)
napisał/a: ~Anonymous 2007-03-06 14:59
witam !! byłam w niedziele na pogotowiu z rodzicami, bo ból był nie do zniesienia.. lecz lekarz mnie wysłał do szpitala w tarnowie z diagnozą ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego.. tamtejszy lekarz zlecił badania morfologia i mocz.. na wyniki czekałam do 2h czyli o 23:50 znałam już wszystkie wyniki... naszczescie wyniki wszystkie wyszły bardzo dobrze... i odesłał mnie do domu .. na drugo dzien jednak czułam bół ale tym razem w okolicach żołądka.. ehh ale już wszystko przeszło:) gorąco pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie :*