wyrostek robaczkowy

napisał/a: natalia__23 2007-03-01 22:10
Czy moglby ktos mi pomoc? Opisze przebieg mojej choroby, zaczne od tego ze pol roku temu bylam 3 dni w szpitalu z podejrzeniem wyrostka mialam silny atak brzucha mozna powiedziec ze calego byl to silny bol nie wiedzialam co mam z soba zrobic zwijalam sie na podlodze, w szpitalu dostalam kroplowke i leki przeciwbolowe brzuch przestal mnie bolec ale bolalo mnie caly czas z prawej strony podbrzusza zrobili mi badania usg, moczu, badanie "przez odby" no i pobrali krew po tych badaniach stwierdzili ze to jednak nie wyrostek i puscili mnie do domu.



Po tych 6 mies. znowu dostalam ten sam atak brzucha pojechalam do szpitala pobrali mi krew i zbadali mocz dostalam tylko czopek przeciwbolowy po tym czopku przestal mnie bolec brzuch ale nadal bolalo z prawej strony podbrzusza po tych badaniach powiedzial lekarz ze z krwia wszystko ok ale jeste cos nie tak z moczem wiec puscil mnie do domu zapisujac antybiotyk DICLOFLEX 50 MG, minelo dopiero dwa dni od tej wizyty i nadal boli mnie to miejsce. moze opisze jakie mialam dolegliwosci: 1. nie moglam sie zalatwic przez 4 dni (4 dni przed atakiem) 2. mdlosci (nie wiem czy to nie po tabletkach przeciwbolowych ktorych sie nalykalam) 3. straszny bol przy nagniataniu z prawej strony podbrzusza 4. bol brzy chodzeniu



Teraz moze co chcialabym sie dowiedziec: 1. czy lekarz mogl sie pomylic? 2. czy przy badaniu krwi powinno wykazac ze jest cos nie tak? 3. czy na usg tez powinno cos wykazac?



Nie wiem co mam robic strasznie sie boje ze to cos powaznego tymbardziej ze jestem w Anglii to wszystko mnie przeraza. Prosze o pomoc. Z gory dziekuje
napisał/a: Izka1 2007-03-01 22:23
No objawy są niepokojące,ale jeśli to by był wyrostek,to w badaniach by wyszło,ponieważ z badan krwi można wywnioskować,że jest jakiś stan zapalny.Ból związany z zapaleniem wyrostka robaczkowego jest charakterystyczny,tzn.boli przy podnoszeniu prawej nogi do góry a ból zlokalizowany jest w 1/3 długości mierząc od kolca biodrowego przedniego górnego do pępka.
Możliwe,że są to problemy z pęcherzem,ale to już musi stwierdzić lekarz.Może warto byłoby zrobić też badanie endoskopowe...
A czy w ostatnim czasie nie straciłaś może dużo na wadze???
napisał/a: natalia__23 2007-03-02 18:09
witam ponownie i dziekuje za odpowiedz.
jesli chodzi o to czy stracilam na wadze to moze ok 3 kg ale za to duzo przytylam na tym angielskim jedzeniu.
Choc bol po malu przechodzi to wiem ze powroci, w czerwcu jade do Polski wiec zrobie sobie wszystkie badania bo martwi mnie to ze nie moga mi powiedziec co mi dolega.
Pozdrawiam
napisał/a: Mirelka7 2007-03-13 23:27
Jeśli chodzi o ból wyrostka to z tego co sie orientuje to jest on dosc charakterystyczny ze wzgledu an to ze najpierw jest rozlany czyli boli cały brzuch. Ciężko jest powiedziec jednoznacznie gdzie boli, a nastepnie po kilku, kilkunastu godzinach umiejscawia sie w podbrzuszu. Jest to proces dosc dynamiczny (moge sie mylic) wiec pewnie nei zajmuje kilku dtygodni a raczej ewentualnie kilka dni.
czesto towarzysza mdłości i wymioty.
napisał/a: majka783 2007-06-27 19:48
witam mam podobny problem strasznie boli mnie dolna czesc brzucha prawa strona to bol klujacy mialam go juz parenascie razy ale dzis to tak mnie boli ze............ najgorsze jest to ze mam malego synka a maz jest za granica rodzicow juz niemam i niewiem co zrobic jak okazaloby sie ze to wyrostek jak moge to sprawdzic do tego jest mi troche niedobrze niewiem od czego