Wyrośl chrzęstno kostna

napisał/a: Piotr24 2009-08-06 22:38
hej Katerina :) Cieszy mnie to ze wszystko ok u Ciebie :) u mnie wyglada to tak ze zrobilme jakies dobre pare tygodni temu kontrolne badanie i w opisie Pani radiolog napisala ze obraz nie wykazuje zmian w stosunku do badania z pazdziernika :) Czyli pocieszylem sie troche.....jedank musze przyznac ze coraz czesciej odczuwam w tych okolicach gdzie mam ta narosl lekki bol, ucisk czy cos....naraize chodze plywam jezdze rowerem i jest ok....ale kiedys tego naprawde delikatnego chwilowego bolu nie odczuwalem...... W sumie to minal rok czasu jak sie o tym dowiedzialem, jutro jade do miedzyzdroji - zobaczymy jak bedize po tym kilkugodzinnym sioedzeniu w aucie :/
POZDRAWIAM I ZDROWIA ZYCZE :)
napisał/a: katerina21 2009-08-17 14:43
Hej Piotr :) mam nadzieje, że wszystko będzie ok. dzięki za pozdro :) i też życzę Ci dużo zdrówka :)
napisał/a: kosiarz 34 2009-08-25 18:08
Witam wszystkich schorowanych ;)

Mam podobny problem-wyrośl chrzęstno-kostna. To znaczy miałem ;) Tydzień temu została mi ona wycięta. Tu jest mały problem. Mam pytanie do wszystkich ,którzy już przeszli usunięcie wyrośli.Czy ból po operacji utrzymywał się długo ? Umiejscowienie to kość podudzia ,a więc okolice kolana.Ile dni zajął wam powrót do całkowitej sprawności ? Po ilu dniach mogliście zginać nogę ? ;))
Z góry dziękuję ;)
napisał/a: iwonulla92 2009-08-25 19:26
Ja miałam operację 7 sierpnia. dziś mija juz 18 dzień i nogę praktycznie mogę już zgiać całkowicie. a ból to kwestia danej osoby... ja po około tygodniu już większego bólu nie odczuwałam. chyba,że podczas chodzenia.a po 2 tygodniach to tylko od czasu do czasu jakiś ból się pojawił..;)
Zdrowia życzę ;)
napisał/a: kosiarz 34 2009-08-26 13:25
Mogę zgiąć nogę ale nie w trakcie chodzenia.Jak siedzę to bez problemu zginam.Ból odczuwam tak jak mówisz- przy jakimś wysiłku.Jedyne co mnie teraz martwi to opuchlizna...
Bardzo dziękuje za odpowiedź ;)
napisał/a: iwonulla92 2009-08-26 15:21
no z chodzeniem jest faktycznie gorzej ;D a zejscie po schodach jest nierealne ;D a co do opuchlizny to nic Ci lekarz nie powiedział podczas wizyty kontrolnej? wiadomo,że nieco opuchnięte może być i się różnic od drugiej nogi ;)
napisał/a: kosiarz 34 2009-08-26 15:29
Tzn ja jak mam gdzieś wyjść to sobie pomagam kulami ;)a co do tej wizyty kontrolnej...nie miałem nic takiego wyznaczonego jedynie 2 września mam się stawić na zdjęcie szwów i tyle ;) opuchlizna jakaś wielka nie jest no ale jednak różnicę widać. Dzięki za odpowiedż ;P
napisał/a: iwonulla92 2009-08-26 16:34
Proszę bardzo ;) może ja miałam wizytę bo mam szwy rozpuszczalne , a nie takie zwykłe. choć nie wiem, nie znam się ;D
napisał/a: konradbiker 2009-11-01 20:48
Witam

Mam problem z wyroślą pojawiła mi sie już jakies 3 lata temu, ale dopiero od roku zaczęła mi przeszkadzać, za 5 miesięcy skończe 18 lat. Wyrośl zaczełą mi przeszkadzać ok. roku temu tylko podczas biegania, teraz juz często już ją czuje przy chodzeniu. Lekarz powiedział że wyrośl ociera o mięsień i z tąd pojawia się ból. Mam ją można powiedzieć na górze kolana po prawej stronie. Jednak zastanawia mnie jedna rzecz mianowicie czy mogą wystąpić jakieś kąplikacje ? Z prawą nogą 6 lat temu miałem problem miałem podejrzenie ropnego zapalenia kośći udowej przy czym miałem podniesioną temperature ciała. Zastosowano antybiotykoterapie i leczenie spoczynkowe to dało poprawe. Usunięcie tej wyrośli może mieć jakiś wplyw i mogą pojawić sie potem jakieś problemy ?

Pozdrawiam Konrad
napisał/a: ziomeczek^^ 2009-11-06 20:05
Witam
ostatnio wykryto u mnie że wyrośl chrzęstno kostna wrasta mi w kość strzałkową wypychając ją , czekam na operacje . Czy po operacji będę mógł wykonywać różne sporty? czy ból pooperacyjny długo sie utrzymuje? prosiłbym o informacje jeżeli ktoś coś takiego miał ;)
pozdrawiam
napisał/a: waleria1 2009-11-16 17:13
Witam! Mam problem z wyroślą kostną kości udowej, czekam na operację. Proszę napisać mi w jakim to jest znieczuleniu, jak dlugo jest sie w szpitalu i kiedy mozna wracać do szkoly? POzdrawiam
napisał/a: iwonulla92 2009-11-18 21:23
Ja miałam znieczulenie ogólne [ tzn całkiem mnie uspili =) ], w szpitalu byłam niecały dzień (no ale to zalezy chyba od tego jak się bedzieesz czuć, jaka placowka, itd), a później w domu spędziłam ponad dwa tygodnie. Ale miałam to 'szczęścię',że operacja odbyła się w wakacje. pozdrawiam. =)