Wyrośl chrzęstno kostna

napisał/a: Piotr24 2009-04-21 08:56
Tak, jak narazie wiem ze mam jedno takie cudo:/ Wiesz scyntygrafie mialem robiona calego ciala od stop po glowe i tam oprocz tego nic nie wykrylo innego, wiec zakladam ze mam tylko ta 1 narosl. Z tego co czytalem w necie o tych naroslach to to rzadko sie robi w cos zlosliwego, leczenie polega na usunieciu tego - jesli to prawda to ok.....ale w zyciu wszystko sie moze wydarzyc :(
napisał/a: Piotr24 2009-04-21 08:59
Piotr24 napisal(a):Tak, jak narazie wiem ze mam jedno takie cudo:/ Wiesz scyntygrafie mialem robiona calego ciala od stop po glowe i tam oprocz tego nic nie wykrylo innego, wiec zakladam ze mam tylko ta 1 narosl. Z tego co ja czytalem w necie o tych naroslach to to rzadko sie robi w cos zlosliwego, leczenie polega na usunieciu tego - jesli to prawda to ok, al e zdrugiej strony to Ty znalazles taka informacje a ja taka.....ale w zyciu wszystko sie moze wydarzyc :(
Tu z forum poznalem jedna dziewczyne w wieku 27 lat co zyla z tym 10 lat ( nadal zyje). Miala operacje i jest ok. Dal mi numer nawet do tego szpitala z Elblaga. Dzwonilem tam z ciekawosci, chcialem pogadac, rozmawialem z jakims lekarzem to mowil ze usuniecie narosli to jeden z najprostszych zabiegow w ortopedii, tylko zalezy gdzie ona jest tan narosl....a ja cholera mam w takim miejscu ttrudno dostepnym :((((((
napisał/a: iwonulla92 2009-04-22 19:04
Współczuję....Ja mam ich kilka,ale tak wielkiego kłopotu nie sprawiają..Póki co . ;]

Trzeba być dobrej myśli ;)
napisał/a: Piotr24 2009-04-22 20:14
No wiesz u mnie poki co to tez nie jest zle :) az tak mi nie dokucza ta narsol, oby nie bylo gorzej....czasem zapominam ze wogole cos tam mam:)
napisał/a: iwonulla92 2009-04-22 22:15
Właśnie- 'oby nie było gorzej'...;) jakoś to będzie, trzeba mieć nadzieję,że jak najlepiej , a nie jak najgorzej ;)Pozdrawiam.;)
napisał/a: Piotr24 2009-06-12 17:35
Witam ponownie :)

Zrobielm ten tomograf kontrolny u mnie w spzitallu na miejscu ( tam gdzie pol roku temu). Opis jest nastepujacy : obraz KT nie wykazuje zadnych zmian w porownaniu do badania z listopada. Czyli dobrze :) teraz musze sie umowic na wiyte z ortopeda i zobaczymy co on na to - pewno powie ze dalej obserowac i moze znowu tomograf za pol roku ???
Pozdrawiam
napisał/a: guuu 2009-06-12 19:39
WItam.
miałam operacje na wyrośl chrzestno kostna 8 lat temu,wyrosl miala 5 cm, znajdowała sie na dalszej przynasady kosci udowej. lekarz mi usuna, zostawiajac niewielki dolek, zeby nie odrosla. Ale teraz rosnie mi wzdluz. z tym, ze jak mialam ta 5 cm nie bolala, a teraz bardzo mnie boli, do tego boli mnie takze pachwina ( chirurdzy mysleli ze to wyrostek wiec usuneli mi zdrowy 3 lata temu ) z tym ze dalej mnie boli, mam bole w kolanie i pachwinie ale czasami boli mnie cala noga. Bylam u lekarza, ktory nie powiedzial mi w sumie nic konkretnego, powiedzial ze trzeba bedzie to usunac operacyjnie. Ale dlaczego boli mnie takze pachwina ?? Prosze o odp..
napisał/a: Piotr24 2009-06-12 20:26
Hej
Ile masz lat?

O kurde usuneli ci wyrostek :/ co za........

Z ta pachwina to mi kiedys tez tak bolalo, bardziej "cos tarlo" jak chodzilem, ale przeszlo...dzis naprzyklad od paru godzin co jakis czas jak ide to mnie cos zaboli wlasnie w tym rejonie...tak mi sie wydaje ze to przez ta narosl ktora naciska na nerwy....i u Ciebie moze to tez byc przez to ? niewiem nie jestem lekarzem, nie znam sie, ale pisze jak mi lekarz powiedzial - ze to wlasnie przez to ze ona uciska na nerwy ta narosl.
Pozdr.
napisał/a: guuu 2009-06-12 21:10
Mam 22 lata, 8 lat temu usunęli mi wyrośl a 3 lata temu zdrowy wyrostek. a mówili, że umieram bo chory jest i co do czego doszło to zdrowy był i usunęli go na wszelki wypadek. Mój lekarz, powiedział, że może promieniować ale nic więcej nie może teraz powiedzieć dopóki nie zrobi tomografii komputerowej. Ale dlaczego jest tak, że wcześniej mnie ta narośl nie bolała a teraz boli ? Mam jeszcze jedno pytanie, bo uwielbiam sport. Lekarz zabronił mi cokolwiek robić, czy to prawda ? że nie mogę nawet na rowerze jeździć? Pozdrawiam
napisał/a: Piotr24 2009-06-12 21:24
Mowili Ci ze umieraz?? :/ o kurde....Z naroslami jest tak ze je mozna miec od kilku tal gdzies "w sobie" i nawet nie wiedziec o tym:/ dopiero jak narosl sie powiekszy, albo da znac o sobie w postaci bolu , to wtedy idziemy do lekarza i sie oakzue ze mamy to cos. Tak bylo zemna, rok temu w sierpniu bylem nad morzem i zaraz 1szego dnia kulalem przez kilkanascie godzin, potem uciks przeszedl i bylo ok, jedank po powrocie do domu (po tygodniu ) znwou kulalme, choc krotko tzn wysiadajac z auta, robiac kilkanascie krokow. POszedlem do lekarza....reszte juz znasz, albo przeczytasz tu na forum.
Co do tego sportu. Ja tez uwielbiam plywac, jezdzic na rowerze i ostatnimy czasy zaczalem coraz wiecej spacerowac a miej jezdzic autem. MI lekarz nie zabronil nic z tego, choc inny ortopeda cos wpsominal ze jak mnie cos boli podaczas wykonywania jakiej czynnosc-ruchu to nie ma tego robic, czy cos w tym stylu, ale to przeciez jest smieszne......to co jak mnie bedzie bolalo pod czas chodzenia, spacerownia to co nie ma chodzic ? heh
napisał/a: guuu 2009-06-12 21:49
Mówili, hymm bardziej to krzyczeli na mnie i na mamę, tak to już jest z lekarzami :P ;) Ale nie umarłam, i nadal mnie pachwina boli. W sumie w czasie wykonywania czegokolwiek mnie nie boli, bardziej po. Po pływaniu to nie boli, ale jeśli chodzi o chodzenie (uwielbiam chodzić i spacerować) to na wieczór umieram z bólu, i nic poradzić na to nie mogę. Bo lekarz powiedział, że tabletki i maści nic mi nie pomogą bo to jest na kości. Tak więc jeżdżę samochodem ( uwielbiam to robić, ale nie codziennie i nie cały czas) To już wycieli Ci te narośle ? Ja obiecałam sobie, że 3 raz do szpitala nie pójdę.. ale co poradzę? :((
napisał/a: Piotr24 2009-06-12 22:32
Jak krzyczeli ?!? za co ?!? : O

Kurde ja chyba tez to mam na kosci, ie che mi sie juz teraz szuakc w dokumentach ze szpitala jak tam bylo konkretnie w opisie.....
Mi lekarze mowia ze naraize poki mi to nie przeskzdza w chodzeniu itp to mam zyc normalnie i nie wycianac tego bo jest to w takim miejscu ze operacja jest ryzkowana :( poniewz moga powstac po opreacji jakies kompliakcji, typu martiwca kosci :( i moge miec w wkeiu 25 lat endroproteze:/ wiec narazie nic nie robie......