Wyrośl chrzęstno kostna

napisał/a: katerina21 2009-01-27 21:56
Witam gorąco! mam 27 lat i jestem dokładnie dwa tygodnie po operacyjnym usunięciu wyrośli chrzęstno-kostnej z kości udowej prawej. Dokuczała mi ponad 10 lat i nie wiedziałam co to jest. 28 grudnia 2008 znalazłam się na pogotowiu z bardzo silnym bólem - to było jego apogeum. Zrobiono mi zdjęcie RTG i wysłano do poradni ortopedycznej, gdzie dowiedziałam się, że jest to właśnie to "świństwo". Dzięki uprzejmości znajomego lekarza umówiłam się najbliższy możliwy zabieg czyli 13 stycznia 2009. Przed operacją poinformowano mnie żebym się niczym nie przejmowała, bo robią takich kilkadziesiąt w roku. Znieczulenie miałam tzw. pod pajączkowe czyli wbito mi się poniżej 3-4 kręgu innymi słowy byłam sztywna przez kilka godzin od pasa w dół i byłam przytomna przez godzinę operacji ( bo tyle trwała ). Ważnym było żeby ktoś był w pobliżu z "basenem" po odpuszczeniu znieczulenia, bo od razu chciało mi się siusiu. Czułam się bardzo dobrze w trakcie jak i po zabiegu. 15 stycznia wyszłam ze szpitala i przez 7 dni dostawałam wykupione na receptę zastrzyki przeciwzakrzepowe FRAGMIN 5.000 j.m. Zastrzyki można robić sobie samemu ale poprosiłam lekarza pierwszego kontaktu o wypisanie skierowania na ich wykonanie w przychodni lub na pogotowiu. Wczoraj zdjęto mi szwy a za tydzień mam do odbioru badania histo-patologiczne, które określą czy było to coś złośliwego. Dziś jestem szczęśliwa, że pozbyłam się niesamowitego balastu, nawet okres pooperacyjny nie był tak bolesny jak ta wyrośl. Rana goi się bardzo dobrze i jest długości ok. 10cm. Do lata powinno się zagoić. Grunt to pozytywne myślenie, że każdy dzień będzie coraz lepszy:) POZDRAWIAM WSZYSTKICH Z TAKIM I PODOBNYM PROBLEMEM BARDZO GORĄCO!!!
napisał/a: Piotr24 2009-01-27 23:06
Witam katerina2 :)
NA priva podalem Ci moj num.GG. Chcialbym pogadac na temat tej operacji.
Mam pytanko, przez te 10 lat jak sie to objawialo? Nie wiedzialas ze to masz, ale dokuczalo Ci "od czasu do czasu" ?
Pozdrawiam
napisał/a: iwonulla92 2009-04-15 21:27
Witam;) borykam się z tym samym problemem od paru lat ;] w sierpniu mam mieć przeprowadzoną operację usunięcia jednej z nich. Chcialabym się dowiedzieć nieco więcej jak to wszytsko wygląda od osoby , która ma to już za sobą . ;)
napisał/a: sylwia833 2009-04-16 22:35
witaj a co bys chciala wiedziec ...i gdzie masz ta wyrosl na kosci czy na tkankach miekkich???
napisał/a: Piotr24 2009-04-16 23:02
Witam iwonulla92 :)
Mam kilka pytan - jak przejrzysz posty wczesniejsze to zauwayzysz ze tez sie borykam z tym problemem co Ty......

Ile masz lat ? Gdzie masz te narosle? Ile ich masz ? Jak dlugo wiesz ze je masz ( pytam kiedy sie dowiedzialas od lekarza oficjalnie, np jakis tomograf to wykazla itp, bo ja np od sierpnia 2008 zaczalem chodizc po ortopedach:/ i kazdy cos innego mowil ! :(

Pozdrawiam
napisał/a: iwonulla92 2009-04-19 15:41
Zatem- Mam 17 lat, lekarz zdiagnozował je 3 lata temu , ale na wizytę do lekarza zgłosiłam się dopiero po 2 latach od momentu ich zauważenia...;] Narośle mam - "w końcu dalszym kości udowej lewej od strony bocznej, w końcu bliższym kości piszczelowej lewej od strony bocznej i bliższym końcu kości strzałkowej od strony przyśrodkowej. " (opis z badania radiologicznego). A i obecnie mam jesczze podejrzenie pojawienia się tego "cuda" pod lewą łopatką, dlatego mam już umówioną tomografię. w sierpniu mam mieć usuwaną jedną z nich i chciałabym się dowiedzieć jak to wszystko wygląda w praktyce. czy blizna się długo goi, jest jakiś ból, itd..;]
a co do lekarzy - co jeden to mądrzejszy i twierdzi co innego. ;];/
napisał/a: Piotr24 2009-04-20 11:34
To rozumiem ze Te Twoje narolse sa wyczuwalne pod skora? Przeszkadzaja Ci w chodzeniu, w poruszaniu ????
napisał/a: iwonulla92 2009-04-20 16:16
No tak, są wyczuwalne, a wręcz widoczne. jedna z nich jest bardzo bolesna dlatego ją usuną a reszta to zależy... jak więcej się ruszam, tzn biegam ,jeżdżę na rowerze itp to inna uciska nerwy i boli. ;/;]
napisał/a: Piotr24 2009-04-20 17:50
No a ja znowu mam ja w srodku, ze nie czuje jej....mam ja blisko pachwiny, narazie nie usuwam. 21 maja ide na tomograf zrobic badanie i zobaczyc czy sie nie powiekszylo. Lekarz mowil ze jesli chodze, plywam i jezdze rowerem to jak narazie nie ma sensu ryzykowac usuniecia tego poniewaz mam to niestety w takim miejscu gdzie jest duzo zyl nerwow itp. moga byc po tem po operacji powiklania :(((((((((((
Pozdrawiam
napisał/a: iwonulla92 2009-04-20 18:31
Ja na tomografię idę za tydzień..zobaczyć co z tą, któta jest pod łopatką. a ona utrudnia mi trochę życie. chociażby kiedy noszę torbę na jedno ramię to na następny dzień nie jest zaciekawie. ja usuwam jedną bo się znacznie powiększyła i boli, a do tego jest w takim miejscu,że łatwo o to żeby się w nią uderzyć....;/

Piotr24 - z tego co opisujesz to masz baaardzo nieciekawą sytuację..;/:(
napisał/a: Piotr24 2009-04-20 21:53
No ja jak narazie tak tragicznie nie ma ze nie moege chodizc czy cos...owszem byl moment w sieprniu 2008 ze przez 1,5 dnia kulalem jak chodizlem...pozniej przeszlo i za tydzie nwrocilo doslownie na kilkanascie sekund podczas wychodzenia z samochodu....i potem to bylo roznie.....1 raz na tdzyien,..albo dlugo nic.....teraz jest ok.....jak pisalem wczesniej jezdze rowerem, plywam chodze luz, czasem moze czueje delikatny ucisk w tym miejscu. Generalnie to ja mam napsiane tak na wyniku badania:
" Wyrosl chrzastno-kostna na przysrodkowym brzegu szyjki koszci udowej prawej ( zachowana ciaglosc okostnej i jamy szpikowej ). Wysepka osteosklerotyczna u nasady kretarza mniejszego prawej kosci udowej. Po za tym obraz KT stawowo biodrowych prawdilowy"

A jeszcze oprocz tego mialem robiony resonans i scyntygrafie kosci.

A powiedz mi czy Twoj lekarz/e mowili Ci ze to jest guz lagodny? Albo ze to sie zalicza do zmian nowotorowych czy nowotworopodobnych o charakterze lagodnym ????
napisał/a: iwonulla92 2009-04-21 08:46
A zatem lekarz mi powiedział,że istnieje ileśtam procent możliwości,że może się to zezłośliwić. Więc nie wiem jak to rozumieć do końca.... Nic wprost nie powiedział.
ale z tego co pisze na necie to wynika,że jednak tak. ...

Piotr24 - Ty masz tylko jedną wyrośl tak???