Wyrosl chrzestno kostna

napisał/a: julietka1 2011-01-18 12:39
Witam.

Od kilku lat mam problemy z nadgarstkiem, a mianowicie..
Zaczęło się od bólu prawego nadgarstka, opadanie palców i drętwienie.
Pierwszy ortopeda u którego wtedy byłam stwierdził że jest to ganglion, ale dla pewności skierował mnie do ortopedy dziecięcego. Drugi ortopeda powiedział ze jest to wyrośl chrzęstno kostna początkowo miałam zabiegi typu krioterapia, terapuls, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów.

Następnym krokiem były blokady miałam je bodajże dwie, ale po każdej ból był coraz silniejszy.
Oczywiście były robione rentgeny które nic nie wykazały za to scyntygrafia wykazała dużo stanów zapalnych.
Na kolejnej konsultacji obejrzało moja rękę 5 lekarzy i stwierdzili, ze trzeba to zoperować.
Operacja przebiegła dość nieciekawie ze względu na to, ze podczas ciecia kości się obudziłam, ale ten fakt przemilczę...
Ścięgno było cale poszarpane stad opadanie i drętwienie palców.. Jakiś czas po operacji dostałam skierowanie na terapuls, laser.

Jest już kilka lat po operacji a stan operowanego nadgarstka...
- bliznowiec
- blizna przyrośnięta do kości
- opadanie palców, drętwienie
- ból
Oczywiście można usunąć ta bliznę przyrośnięta do kości, ale żaden lekarz nie da mi pewności, ze znowu nie przyrośnie.. Blednę kolo w każdym bądź razie w tamtym roku dostałam kolejne skierowanie na terapuls, masaż wirowy. Chyba największą ulgę przynosi mi krioterapia i usztywnienie nadgarstków..

Na daną chwilę problem jest taki, ze to samo zaczyna się dziać z lewym nadgarstkiem.
Od wczoraj mam spuchnięty lewy nadgarstek, a bolą mnie oba.. Stosuje zele by jakoś złagodzić ból, ale nie mam pojęcia
co dalej z tym robić.

Lekarze mówią operacja, operacja, ale ile można ? to są ręce nowych nikt mi nie da.
Tymbardziej po operacji prawego nadgarstka nie jest tak jakbyć powinno.

Czy jest jakieś inne wyjście niż operacja ? Jak sobie z tym radzić ? Co może pomoc ?
Chwytam się już czego mogę byle uniknąć operacji jak i również chcę zasięgnąć porady innych..
napisał/a: Ania_204 2011-01-18 16:54
Wskazana konsultacja z chirurgiem ręki... Polecam Poznań lub Konin.
napisał/a: julietka1 2011-04-01 15:13
Witam serdecznie.

Podpinam się dalej pod ten temat ponieważ problem jest dalej ten sam mam wykonany porządny rentgen i jestem w trakcie oczekiwania na tomografię. Jeszcze trochę czasu to potrwa zanim będę miała wykonane badanie i pójde z wynikiem do lekarza.
Prosiłabym o spojrzenie na mój rentgen fachowym okiem ponieważ ja się na tym nie znam..

[attachment=1:3uujrp91]IMG_5064.JPG[/attachment:3uujrp91]
Na tym zdjęciu ja osobiście zauważyłam coś w lewym nadgarstku - ale nie mam pojęcia czy jest to istotne i czy to może powodować ból.

[attachment=0:3uujrp91]IMG_5065.JPG[/attachment:3uujrp91]
Natomiast na tym zdjęciu nie podoba mi się kość w prawej ręce.
Właśnie ta ręka była operowana i dokładnie w tym miejscu mam taką wystającą kość.

Ale tak jak mówiłam ja się na tym nie znam i prosiłabym o opinie osób które się na tym znają
I proszę nie patrzeć na zgrubienie dłoni itd ponieważ nie łatwo jest sfotografować rentgen :)

z góry dziękuję i pozdrawiam
napisał/a: julietka1 2011-04-02 15:18
Oprócz spojrzenia na mój rentgen chciałabym jeszcze zapytać czy to prawda, że przed tomografią komputerową trzeba zrobić badanie krwi na kreatyninę ?
napisał/a: ulna 2011-04-02 20:28
1. tak może wywoływać ból, chociaż równie dobrze może to być jakieś zwapnieni stawowe i bym osobiście bardziej była za tym, że jest to zwapnieni
2. to jest prawdopodobnie ta wystająca właśnie kość, jeśli nie powoduje bólu, ograniczeń itp to niech tak sobie zostanie
3. nie ma takiej konieczności
napisał/a: julietka1 2011-04-02 20:52
ulna napisal(a):1. tak może wywoływać ból, chociaż równie dobrze może to być jakieś zwapnieni stawowe i bym osobiście bardziej była za tym, że jest to zwapnieni
2. to jest prawdopodobnie ta wystająca właśnie kość, jeśli nie powoduje bólu, ograniczeń itp to niech tak sobie zostanie
3. nie ma takiej konieczności


Niestety ta wystająca kość powoduje ból i ograniczenia opadają mi 2 ostatnie palce, wszystko leci mi z rąk i nie mam takiej siły jaką powinnam mieć. Ta ręka była już operowana parę lat temu od czasu operacji nie ma żadnej poprawy.
Ponoć miałam wyrośl chrzęstno kostną.
Do tej kości mam przyrośnięta bliznę i ból powoli staje się nie do wytrzymania..

W takim wypadku co można z tym zrobić ?

I mam jeszcze pytanie odnośnie zwapnienia czy to się w jakiś sposób leczy ?
napisał/a: ulna 2011-04-02 21:05
1. tylko teraz pytanie, czy to wynika faktycznie z faktu wystawania tej kości, czy z powikłań pooperacyjnych i to jest ich skutek to powinno rozwiązać tk
2. jeśli chodzi o bliznę można spróbować mobilizacji powięzi, tapingu, a co do tej kości to nie byłabym taka pewna, czy tylko ona tu wini ale prawdopodobnie może być konieczny zabieg, jeśli nie ma to nic wspólnego z uszkodzeniem nerwu
3 o ile to zwapnienie, to w niczym nie przeszkadza i po prostu się takie zostawia najlepiej zapominając o nim
napisał/a: julietka1 2011-06-29 23:41
Witam
podpinam się dalej pod ten temat..

Stwierdzono u mnie w nadgarstkach pojedyncze torbiele czy to coś groźnego ? czy takie torbiele powinno się usuwać ? Bądź jakoś leczyć ?
I mam jeszcze jedno pytanie co oznacza Druj - zborne ?

Proszę o pomoc i z góry dziękuje