Wypadek- Ściśnięcie dłoni, zdrętwienie i mrowienie palców

napisał/a: PLMS 2013-11-02 00:58
Witam.
Ostatnio miałem przykrą sytuację, bowiem wkręciły mi się rękawiczki między wałki napędzane silnikiem (mechanizm opatrzony w łańcuch). Dłoń coraz bardziej się zaciskała, gdy walczyłem, by palce nie zostały wciągnięte do środka. Adrenalina zrobiła swoje, ale myślę, że trwało to ok. pół minuty zanim mechanizm został wyłączony. Na końcu posta znajdziecie Państwo link, gdzie postarałem się amatorko zobrazować to, co czuję. Miejsce największego ucisku to zewnętrzna strona dłoni oznaczona numerem jeden(!), gdzie między kciukiem, a palcem wskazującym rękawiczka zaczęła się po prostu rwać (dwie pary tzw. ogrodniczek + napulśnik). Po zejściu opuchlizny z palców (wskazującego oraz środkowego) najbliższych wałków- pojawił się problem, który początkowo bagatelizowałem ową opuchlizną.
Co jest pokazane na zdjęciu kolorem niebieskim(!) palce są w tych miejscach zdrętwiałe. Właściwie nie czuje nic po boku opuszka palca- próbowałem leciutko sprawdzić je igłą, praktycznie nic nie czułem, bardzo mikroskopijne ukucie, a następnie lekkie pieczenie. Posiadam w nich coraz to lepsze czucie (od miejsca ucisku "w dół" do końca palca), ale nadal nie widać końca drętwienia. Rękę moczyłem, masowałem, odciążałem. W trakcie masażu, co jest zaznaczone na zdjęciu kolorem brązowym(!)- zostały tam lekkie obrzmienia i po intensywniejszym masażu- czuję kopnięcia (jakby prądu) w dalszej, chorej części palca. Dodatkowo, gdy wyciągam rękę maksymalnie do przodu, i prostuję palce- mam wrażenie, że chora część palca środkowego drży. Mrowi końcówka środkowego palca. Co to może być, czekać na regenerację czy jest ona właściwie możliwa, czeka mnie zabieg, badanie EMG?
Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.

Zdjęcie: http://c.wrzuta.pl/wi6134/23722dbd0023102d52743a4b/prawa_reka
napisał/a: ~Anonymous 2013-11-02 19:21
Zaciśnięcie,ściśnięcie,zgniecenie wiązki czy też pojedynczego nerwu objawia się właśnie brakiem czucia,mrowieniem,drętwieniem. Z biegiem czasu nastąpi regeneracja i nerwy odzyskają swoją całkowitą funkcję. Pozdrawiam.
napisał/a: PLMS 2013-11-25 10:24
Jest jakiś określony "termin" odzyskania pełnego czucia? W palcu środkowym jedynie na czubku palca czuję delikatny dyskomfort, ale nie jest to już żadne drętwienie. Natomiast w palcu wskazującym, gdzie "zniszczenia" były większe- nastąpiła również poprawa, jednak nadal mam problemy z czuciem. Warto uzbroić się w witaminę B1 25mg?