wypadanie wlosów

napisał/a: Olivvvia 2012-10-16 20:44
Witam. Mam pytanie. Od 2 tygodni rozpoczelam branie tabletek antykoncepcyjnych i zauwazyalam ze od pewnego czasu znacznie powiekszyla mi sie ilosc wypadajacych wlosow... czy moze to byś spodowane braniem tych hormonow ? ... Czy moze to miec jakis zwiazek z nadchodzaca zimą? nie wiem gdzie szukac przyczyn ?
napisał/a: ishtar1504 2012-11-11 20:58
Może byc i to i to. Na pewno sprawdź swoją dietę - czy dostarczasz wszystkich skladników potrzebnych do funkcjonowania (zwlaszcza z grupy B). Jako suplement polecam Ci Calcium Pantothenicum (b5), dostepne w kazdej aptece bez recepty. Dawkowanie - do 6 tabletek dziennie (ale wystarczą zwykle 3 dziennie). Jeśli po ok. 3 tygodniach wypadanie się nie zmniejszy, poobserwuj swoja głowę - czy nie swędzi (wtedy wypadanie mogą powodować jakieś szampony, odżywki), czy nie masz nadmiernych stresów, itd.

Zawsze też warto umówić się z dermatologiem (jeśli problem utrzymuje się przez dłuższy czas), bo może złapałaś jakiegoś grzybka, albo masz początki ŁZS (ale wtedy faktycznie odczuwasz dyskomfort na głowie). Ciężko mówić o przyczynie, jeśli podajesz tylko informację na temat tabletek.