Wypadanie włosów

napisał/a: zaaniepokojona 2015-10-06 08:39
Witam,
Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie wzmożone wypadanie włosów. Wiadomo zawsze jakiś włos wypadnie, to naturalne, ale od jakiś kilku tygodni zaobserwowałam, że tych włosów jest zdecydowanie więcej. Nadmienię, że mam średniej długości ciemne włosy, farbuje je rzadko, bardzo mi się przetłuszczają dlatego myje je codziennie, a co za tym idzie używam również przy tym suszarki... Wiem, że to może w dużej mierze przyczyniać się do tego problemu, ale tak jak już wspomniałam nasilił się on od pewnego czasu, dlatego jestem tym zaniepokojona. Zakupiłam w aptece preparat polecony przez farmaceutkę Kerabione, ale nie zauważyłam jeszcze żadnej poprawy. Chciałabym zapytać czym może być spowodowane, to wzmożone wypadanie włosów i jak mogę to powstrzymać?
Z góry dziękuje i pozdrawiam
pokrzepol
napisał/a: pokrzepol 2015-10-15 21:34
Jeśli chodzi o płyny, polecam te, których skład oparty jest na, bogatym w krzem, wyciągu ze skrzypu polnego, który uelastycznia i wzmacnia strukturę włosa. Powinien być on uzupełniony o wyciąg z rozmarynu lekarskiego (stymuluje wzrost cebulek), brzozy (działa przeciwzapalnie), a także z pokrzywy (wzmacnia cebulki włosów).
napisał/a: theblackcat 2015-10-21 22:01
A jakieś inne objawy?
Typu chudniecie albo tycie? Lub problemy ze zrzuceniem wagi? Uczucie zimna?
U mnie wlosy zaczely wypadac jak mialam 14-15lat i teraz wiem ze winna byla tarczyca.
Warto zrobic badania na TSH, ft3 i ft4 .
Ponadto udac sie ginekologa i dermatologa
napisał/a: kizz 2015-11-12 13:57
Tak na wszelki wypadek napewno warto byłoby udać się do lekarza. Nie musi dziać się nic poważnego. Być może to jakieś niedobory. Ważne są witaminy z grupy B i minerały: żelazo, wapń, magnez i cynk.
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-01-22 10:42
Jako ciekawostka:

[url_special=http://zdrowie.wieszjak.polki.pl/molekula-regen7-sposob-na-wypadanie-wlosow,wiadomosci-nauka-artykul,10415010.html:1kd6amic]http://zdrowie.wieszjak.polki.pl/molekula-regen7-sposob-na-wypadanie-wlosow,wiadomosci-nauka-artykul,10415010.html[/url_special:1kd6amic]
napisał/a: mysia231 2016-01-28 11:04
Czasami też mam problem z wypadaniem włosów, głównie w okresie jesienno - zimowym. Na szczęście jest to krótki okres.