wypadanie wlosów u młodego faceta co mam robić?

napisał/a: n-dru 2009-05-27 15:35
hej witam was mam pytanie nie wiem czy uda się wam mi jakos pomuc no ale... ostatnio zaczynaja mi wypadac wlosy i strasznie slabe się robia z tym ze to nie jesst tak ze mam jakies zakola czy na czupku glowy lysieje jak to widac często u facetow, tylko na calej glowie po prostu tych wlosow zrobilo się jakby mniej. nikt z mojej rodziny nigdy nie lysial przeciwnie i ojciec i jego bracia i dziadkowie z obydwu stron maja i mieli bujne wlosy. jestem ledwo po dwudziestce! czy jestem skazany na wylysienie? wiem ze jak wypadaja facetowi wlosy to oznaka testosteronu ale z drugiej strony nie chce wyglądać jak jakis radzio majdan (mam wlasnie dłuższe wlosy jak on)
napisał/a: pgrabowski_76 2009-05-27 16:39
No niestety, mój drogi, możesz zacząć się już żegnać z włosami na moje oko. Pociesz się myślą, że jeden mężczyzna na trzech zaczyna łysieć już przed trzydziestką, a to oznaka wysokiego stężenia testosteronu – a więc męski z Ciebie egzemplarz. I nie musisz wyglądać jak Majdan – wystarczy ściąć włosy na króciutko. To pisałem ja, dumny posiadacz wysokiego, myślącego czoła. Baaardzo wysokiego ;)
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-05-27 22:11
Możesz spróbować trochę to opóźnić. Kup sobie supement z palmą sabałową (leki na prostatę) do tego dobry suplement ze skrzypem, odzywkę do włosów henna Vax i myj od czasu do czasu głowe Nizoralem. Takie połączenie leków powodujących inhibicję (blokadę) konwersji testosteronu do DHT + ogólne wzmocnienie struktury włosów może trochę pomóc w walce z łysieniem.
ps. Pod warunkiem że masz pewnośc że nie jesteś na nic chory (przynajmniej zrobiona morfologia, żelazo i TSH).
napisał/a: ladyjane.80 2009-05-29 14:35
a zobacz ilu ybylo slawwnych lysysch! telly savalas jak wygladał, kojak mmmmm... albo dziewulski. albo mleczko!!
napisał/a: tokarczynka 2009-05-30 19:23
Można być łysym Telly’m Savalas’em, można być też łysym Janem Rokitą, a w zasadzie – dlaczego Go dołujecie? Łysienie dziedziczne najczęściej jest bardzo charakterystyczne, właśnie zakola lub "tonsura"... Poza tym n-dru pisze, że WYPADAJĄ mu włosy i staja się rzadsze, to może oznaczać wiele, niekoniecznie łysienie. Może to być symptom jakiejś choroby, często włosy są osłabione przez łupież, poza tym – mamy wiosnę, na przednówku często brakuje witamin, na włosach to się bardzo odbija, wiem po sobie. Kup jakieś preparaty aminokwasowe (główny składnik poprawiający ich stan), Onozis na przykład dostaniesz wszędzie. I nie panikuj. Idź tez do fryzjera, zetnij włosy (pisałeś, że masz dłuższe, cięcie często czyni cuda), niech mają na lato nowe życie 

I nie wstydź się przede wszystkim! Nawet jeśli to łysienie (a nie sądzę), to trudno. Pamiętacie odcinek Ally McBeal, w którym pojawił się facet z okrągłą pożyczką na głowie, który chciał pozwać pracodawcę za zwolnienie z pracy ze względu na komiczny wygląd? Kiedy to oglądałam, umierałam ze śmiechu, podziwiając wyobraźnię scenarzystów. Dopóki nie zmieniłam pracy ;) Mój szef nosi identyczną fryzurę, boję się przyglądać, ale chyba ma po prostu jedno pasmo włosów z boku głowy około półmetrowej długości i układa je koliście zasłaniając łysinę na czerepie. Kiedy koło niego przechodzę, aż mnie kusi, żeby tego dotknąć, ledwo się hamuję...
napisał/a: n-dru 2009-06-02 16:11
no nie wiemwyprubuje wasze sposoby ale tez nie chce na lalusia wyjsc nie bede podbieral dziewczynie nic bo mnie wysmieje ona zawsze mowi ze nie chciałaby faceta ktury wystaje przed lustrem dluzej od niej
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-06-02 19:50
Więc bądź męski i łysy!
napisał/a: shifty14i 2009-06-02 21:32
Zetnij włosy! Cebulki długich włosów są bardziej obciążone, a przez to łatwiej wypadają. Zmiana fryzury powinna w jakimś stopniu wyeliminować problem
napisał/a: tokarczynka 2009-06-02 22:18
Dziwna ta Twoja ukochana, woli mieć faceta bez włosów? Nie sądzę, żeby się śmiała, ale jakby co to kup lepiej tabsy, łatwiej je ukryjesz. Poza tym – sorry, ale włos jest martwy, to nie żywa tkanka. Jeśli jest zniszczony, żadna odżywka go nie odbuduje
napisał/a: obi wan 2009-07-03 11:58
Ja mam podobny problem, no może wiek trochę badziej zaawansowany. Kiedyś znalazłem taki produkt Dabao - Vialle Minerals ale później jakoś nie mogłem na niego nigdzie wpaść aż wreszcie udałomi się go znów znaleźć:
http://www.sanusmarket.pl/dabao-preparat-porost-wlosow-p-9298.html
i mam zamiar go kupić ale ponieważ nie jest tani a kuracja ma trwać kilka miesięcy chciałem zapytać czy może ktoś miał do czynienia z tym preparatem i może wypowiedzieć się na temat jego skuteczności.
napisał/a: packa 2013-06-25 23:42
jak szukałam czegoś dla mojego kolegi (jak zaczął łysieć miał 17 lat) to znalazłam fajna stronkę: http://lysienieleczenie.com.pl kupił z niej tabletki, ale w sumie nie wiem jaki rezultat bo się przeprowadziłam i straciłam z nim kontakt :/ ale na tej stronce jest dużo produktów, nawet elektroniczne grzebienie, fajnie, że prócz opisu jest od razu jego ocena, pozdrawiam i mam nadzieje, że jakoś uda się zahamować ten proces :/
napisał/a: gosiek_gos 2013-06-26 10:53
Moim zdaniem powinienes zrobic badanie krwi bo byc moze brakuje co jakis witamin lub skladników mineralnych i stad osłabienie włosów.