Wypadanie włosów po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

napisał/a: ZiAnna 2014-08-17 14:45
Pomocy!
Na początku maja odstawiłam leki anty (Yasmin). Natychmiast zaczęły mi wypadać włosy i nie przestały do dzisiaj! Wypadają garściami. Biorę revalid, ale to nic nie daje :( Widać już przerzedzenie włosów i nawet zakola, mimo że jestem młodą dziewczyną... Dodam, że miałam ostatnio sporo stresów, a do tego zaczęła mnie teraz swędzieć skóra głowy, która zaczęła się też łuszczyć.. Jestem załamana sytuacją, czekałam, aż ten revalid zadziała, ale nic mi nie dał :( Czy są skuteczniejsze leki? Czy iść do trychologa, czy do dermatologa? Dodam, że czeka mnie bardzo stresujący rok i muszę znaleźć sposób, by ten stres nie odbijał się na moich włosach, a do tabletek anty nie chcę wracać...
Będę BARDZO wdzięczna za pomoc!
napisał/a: delinka79 2014-08-19 21:05
po odstawieniu hormonów bardzo długo w miesiącach nawet pół roku do roku mogą wypadać włosy, trzeba by było stwierdzić jednak czy nie nakłada się jeszcze inna przyczyna jak anemia, choroby tarczycy czy miejscowe zakażenia skóry głowy
napisał/a: ZiAnna 2014-08-20 15:04
Dziękuję za odpowiedź. Właśnie odebrałam wyniki tsh, wyszło mi 0.150, czyli za niskie. Mam nadzieję, że endokrynolog mi pomoże....