Wypadanie macicy?

napisał/a: kita18 2014-11-26 17:31
Witam.

Trzy lata temu urodziłam córkę, wówczas po 8 tygodniach, kiedy ustąpiło w końcu krwawienie byłam na wizycie u swojego ginekologa, który potwierdził, że wszystko jest w porządku i zarówno ciąża, jak i czas połogu zakończył się bez problemów i z sukcesem.

Dwa miesiące temu urodziłam synka, ciąża przebiegała prawidłowo, poród też przebiegł bez komplikacji, ponownie siłami natury. Po zalecanych 6 tygodniach, gdy ustąpiło krwawienie udałam się do ginekologa. Jeszcze przed wizytą zauważyłam, że siedząc na ubikacji z waginy wystaje mi taki jakby zbity mięsień zamykający do niej wejście, którego nie było widać w pozycji leżącej, ani gdy siedziałam normalnie np. w wannie. Ginekolog po wizycie stwierdził, że mam jeszcze obniżony układ rozrodczy i mogę go czuć, ale nie mam się czym przejmować, bo to minie. Obecnie jestem 3 tygodnie po wizycie u ginekologa, a wystająca część nadal jest widoczna, z tym że podczas naprężania się wystaje więcej, ale jednocześnie nie przeszkadza we współżyciu. Nie mniej czuję ją zawsze przy podcieraniu się, bo wystaje na równi z wargami sromowymi.
Nic mnie nie boli, nic mnie nie uwiera...dlatego zastanawiam się, czy jeszcze to wszystko mi się nie podniosło czy dotknęło mnie wypadanie macicy? Nie pamiętam takiego problemu ze starszą córką, chociaż wówczas musiało nic takiego nie być, bo niczego nie czułam przy podcieraniu.

Wiem, że to trochę zawiłe, dlatego tym bardziej będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.