Wypadające mleczaki - 5 latka

napisał/a: erwinsans 2012-05-19 05:11
Witam

naszej 5,5 letniej córce zaczęły wypadać mleczaki. Najpierw wypadła jedna jedynka na dole i już wyrósł nowy, natomiast druga jedynka dolna zanim wypadła ( ząb bardzo mocno się ruszał ) zaczął już rosnąć nowy ząb, po kilku dniach mleczak wypadł, ale wiać w dziąśle że kawałek tego mleczaka jeszcze jakby pozostało a nowy ząbek już się przebił. Czy trzeba coś z tym robić ? czy nowy ząb wypchnie tę resztkę mleczaka ?
napisał/a: viki71 2012-05-20 15:33
Mleczaki nie maja korzeni,więc jesli ten,który wypadł,miał cała koronę,to raczej nie został w dziąśle żaden kawałek.Noże na przyszłość ogladaj ząbki dziecka,te ,które wypadły,czy sa całe.Nie będziesz się stresować:)
napisał/a: erwinsans 2012-05-20 19:33
viki71 napisal(a):Mleczaki nie maja korzeni,więc jesli ten,który wypadł,miał cała koronę,to raczej nie został w dziąśle żaden kawałek.Noże na przyszłość ogladaj ząbki dziecka,te ,które wypadły,czy sa całe.Nie będziesz się stresować:)


Dzięki

Oglądam wypadł według mnie cały ale wydawało mi się, że w tym dziąśle coś jest ale teraz jak się przyjże faktycznie nic nie ma.
Wiesz nie jestem stomatologiem dlatego wolę zapytać
napisał/a: viki71 2012-05-21 14:00
erwinsans napisal(a):
viki71 napisal(a):Mleczaki nie maja korzeni,więc jesli ten,który wypadł,miał cała koronę,to raczej nie został w dziąśle żaden kawałek.Noże na przyszłość ogladaj ząbki dziecka,te ,które wypadły,czy sa całe.Nie będziesz się stresować:)


Dzięki

Oglądam wypadł według mnie cały ale wydawało mi się, że w tym dziąśle coś jest ale teraz jak się przyjże faktycznie nic nie ma.
Wiesz nie jestem stomatologiem dlatego wolę zapytać

Zmartwię Cię,tez nie jestem stomatologiem ale wiele przeszłam z zębami mojego obecnie 19 letniego syna:)