Wyniki z boreliozy i wynik ENG.

napisał/a: Sosik709 2014-08-01 13:05
Dostałam dziś wyniki badań, ale lekarz nie udzielił mi żadnych informacji, bo muszę się przenieść do innego. Jedynie co mi powiedziała, to że borelioza jest niby w normie, muszę zrobić rezonans i mogę spróbować rehabilitacji. Może ktoś coś podpowiedzieć i powiedzieć coś o tych wynikach? Z góry dziękuję za pomoc ;)
napisał/a: Sosik709 2014-08-01 13:54
Jeszcze część wyniku, która się nie załączyła.
napisał/a: MichalBe 2014-08-04 22:20
Mogę wypowiedzieć się na temat boreliozy, ponieważ sam ją mam.

western blot jest średnio wiarygodnym badaniem (ok 70% wykrywalności) jeden antygen wykryty to nie jest na pewno wynik, po którym lekarz przepisałby ci leczenie, dla przykładu ja na swoim badaniu WB miałem 7 pasków.

Borelka jest przebiegła, lubi się "ukrywać", niektórzy nawet polecają spożywać miesiąc przed badaniem citrosept, lub inne leki rozbijające cysty przetrwalnikowe borelli, właśnie, żeby zwiększyć jej wykrywalność

Na chwile obecną jednak odstawiłbym borellkę na dalsze tory i diagnozował się w kierunku symptomów, a za jakiś czas powtórzył badanie WB, oraz wykonał panel chorób odkleszczowych, ponieważ kleszcze nie przenoszą tylko borellki, ale też mykoplazme, toxoplasme, jasinioze i inne
napisał/a: karolajn911 2014-08-08 14:41
osobiscie na Boleriozę zrobiła bym chyba PCR + western blot bolerioza umie sie ukryc
napisał/a: Sosik709 2014-08-09 13:16
Głównie chodzi mi o to czy takie wyniki wskazują na powrót boreliozy, bo mam wiele dziwnych objawów, jednak muszę znów przenieść się do innego lekarza w związku ze skończonymi 18 latami. Najbliższe wizyty jednak w połowie września a rezonans w grudniu. Zastanawiam się czy jest o co się mastwić ;) co do ENG nie wiem czy jakakolwiek rehabilitacja coś da? Dziękuję za wszelkie odpowiedzi ;)