Wyniki wątrobowe

napisał/a: kofeina26068 2014-03-12 21:06
Witam mam pytanie o wyniki...
Gamma GT -107 U/L
Alat - 66 U/L

Czy powinna sie martwic ?
Ostatnio czuje sie bardzo ospale, brzuch mi puchnie i boli, cera stala sie szara i zaoberwowalam zmiany miedzy innymi na twarzy . Caly czass odbija mi sie jajkiem. swedzi mnie cialo. W czasie ciazy w roku 2012 dostalam tak silnego napadu swedzenia calego ciala ze nie moglam normalnie funkcjonowac. trwalo to dobre 3 miesiace. lekarz wtedy zaleci smarowanie mascia .

Wyniki te byly robione pol roku temu. wtedy lekarz zrobil mi Hepatyt B i C ale wyniki byly niegatywne . wysmial mnie ze moje objawy to moje urojenia i ze przesadzam. Dodam ze mieszkam w Holandii a tu wynikow nikt nie widzi . Dopiero teraz jak zmieniam lekarza bo coraz gorzej sie czuje i stwierdzilam ze ten jest dla mnie nieodpowiedni dostalam dokumenty do reki by przekazac je nowemu. tak wiec mam do nich wglad.



Moje objawy sie nasilily od ostatniego wyniku i rozmowy z lekarzem. Prosze o interpretacje .
napisał/a: kofeina26068 2014-03-13 11:59
Prosila bym o odpowiedz :(
napisał/a: fiesta3 2014-03-15 22:59
Nie jestem lekarzem, ale sporo ostatnio czytałam i to o czym piszesz to właściwie typowe objawy tego, że z wątrobą jest coś nie tak, ale to co dokładnie- to już na pewno dokładna diagnostyka. Jaka jest norma ALAT, z tego co pamiętam to 31, więc to dość duże przekroczenie moim zdaniem.

Poszukaj jakiegoś kompetentnego lekarza.
napisał/a: kofeina26068 2014-03-15 23:45
Dziękuję za odpowiedz. Z tego co czytałam to wlasnie ze jeat to trochę za dużo. Co do lekarza to tu w Holandii jest to problem. Mój lekarz widział te wyniki , a wyśmiał mi się w twarz . I stwierdził ze mam przestać pic bo przecież Polacy to alkoholicy. Nic do niego nie dociera . To ze nie pije od 2 lat ani kieliszka też. A co do zmiany lekarza to jest to nie możliwe. Tu nie można sobie tak od zmieniać lekarza . Na się jednego przypisanego lekarza domowego i tyle.
Zeby coś z tymi wynikami zrobić ( tym bardziej ze coraz gorzej się czuje ) muszę mieć solidne podstawy i ze tak powiem muszę pobawić się w lekarza i sama się zdiagnozować by mieć argumenty by zrobiono mi kolejne badania. No niestety tu tak jest:( :(

Gdyby ktoś coś więcej mógł powiedzie. Była bym strasznie wdzięczna
napisał/a: placid1 2014-03-17 18:50
Można podać dokładniej te wyniki jakie normy ? nie wszystkie labo mają takie same . Na razie samemu można spróbować wspomagać jakoś wątrobę lekami bez recepty np Essentiale Forte .
napisał/a: kofeina26068 2014-03-17 22:16
Gamma GT -107 U/L ( norma to 0-38)
Alat - 66 U/L (norma to 0-34)

i tyle co wiecej to ob mialam podwyzszone norma to 0-19 a ja mialam 25
napisał/a: fiesta3 2014-03-20 13:16
Podwyższone OB może świadczyć o miejscowym stanie zapalnym, być może to np. zapalenie wątroby, próby wątrobowe dość znacznie podwyższone, myślę, że powinnaś skonsultować się z jakimś lekarzem, nie ma na co czekać.
Bez dalszej diagnostyki nic się raczej nie dowiesz, niestety Internet Cię nie przebada.
Podejście lekarzy z tego co piszesz fatalne. Miałaś kiedyś problem z nadużywaniem alkoholu? To też może być jakiś trop...
napisał/a: kofeina26068 2014-03-20 17:39
co do alkoholu to chyba tak jak wszyscy kiedys za mlodu na imprezach sie pilo ale jesli mial by miec tak kazdy co za lody balowal to chyba caly swiat byl by juz bez watroby. u mnie takie stany zaczely sie od czasow ciazy . jednak lekarze to zbagatelizowali. te wyniki rowniez mimo ze widoczne jest podwyzszenie tych pomiarow. Od kiedy robilam te wyniki minelo juz troche czasu, w poniedzialek wybieram sie do lekarza. nowego lekarza . troche czasu zajelo mi zanim go zmienilam. mam nadzieje ze nowa Pani doktor cos poradzi, oby ...

Dziekuje za rade i odpowiedz :)
napisał/a: fiesta3 2014-03-20 18:23
Nie ma za co:).