wyniki w normie a mała tarczyca

napisał/a: jbasko 2013-09-18 13:11
Witam,
od jakiegoś czasu poszukuję przyczyny mojego kiepskiego samopoczucia, tj. kołatania serca, najczęściej w nocy - lekarz sugerował nerwicę, choć nie mam specjalnie stresującego zycia, od ok.miesiaca intensywne wypadanie włosów, osłabienie, sucha skóra na nogach, i w sumie to by było tyle. Trochę mało jak na niedoczynność.
Ale, na usg piersi przypadkowo lekarz stwierdził, ze mam zapalenie tarczycy. Zrobiłam wszystkie badania, jakie polecono mi zrobić, i wyniki przedstawiają sie tak:
USG: płat prawy 17x16x40 mm, płat lewy 13xz13x41
Echogram miąższu nieznacznie niejednorodny, bez zmian ogniskowych.
TSH 1,928 (0,350-4,940)
FT4 37.18% [ wynik 0.99, norma (0.7 - 1.48)]
FT3 25.50% [ wynik 2.22, norma (1.71 - 3.71)]
Ferratyna 11,65 (4,63-204,00)
anty-TPO
napisał/a: soaring 2013-09-18 22:35
sądzę, że tak, że proces zapalny doprowadził do zmniejszenia tarczycy oraz tych dolegliwości. możesz spróbować z suplementacją przeciwzapalną i dietą polecanymi przez Dj Fafa, do tego jakieś adaptogeny, aby się lepiej poczuć. bo jak już wejdziesz w syntetyczną lewotyroksynę to będziesz ją brać do końca życia. a efekty dotyczące włosów i skóry rzadko bywają satysfakcjonujące mimo brania leku. aczkolwiek może na lek to już pora.
napisał/a: jbasko 2013-09-19 09:34
Gdzie mogę znaleźć info o takiej diecie? i co to są adaptogeny? :) Jakie kupić?
Jeszcze co mi sie czasem zdarza to po prostu słabo, chociażby wczoraj wieczór, co ciekawe 2-3 godz. wczesniej już się dziwnie jakoś czuję, i potem siedząc sobie spokojnie zaczyna przechodzić przeze mnie dreszcz, tak w okolicach tułowia i od razu robi się słabo, miałam tak z 6 razy w ciągu ostatniego m-ca. Czasem połączone to jest z kołataniem, ale nie zawsze, np. wczoraj nie było.
Biorę od m-ca żelazo i magnez. Miałam założonego Holtera, wyszły jakieś przedwczesne skurcze, ale lekarz mówi, ze tego się nie leczy i właściwie zapis w normie, tyle, ze jak miałam holtera czułam się dobrze. Za 1,5 tyg. mam termin na echo serca.
napisał/a: soaring 2013-09-19 10:54
informacje znajdziesz w wątkach podwieszonych, przede wszystkim tu: http://commed.pl/pytania-o-diete-i-suplementy-przy-niedoczynnosci-i-hashimoto-vt82813.html
w hashimoto bardzo często występują objawy wyglądające na kardiologiczne, możesz stosować leki typu propranolol, moim zdaniem dobrze hamują tachykardie i uczucie osłabienia, sama kiedyś stosowałam.
przy takich wynikach lekarze nie są skłonni już zaczynać podawanie tyroksyny, jak przeczytasz te wątki, to sama sobie wyrobisz zdanie czego chcesz spróbować.
napisał/a: jbasko 2013-09-23 22:43
witam,
zakupiłam omega 3 gold, wzięłam 1 tabletkę po obiedzie (po lekkiej zupie) i dostałam mega bólu brzucha, który czułam ze 3 godz., brzuch był wzdęty i ciągle odbijało mi się rybami. Nie wiem co jest???
Mąż wziął tez i poza odbijaniem się rybami nie bolał go brzuch.
proszę powiedzcie czy coś nie tak z tym lekiem? czy ja po prostu nie toleruję?
napisał/a: soaring 2013-09-24 08:50
możesz być uczulona na otoczkę tabletki (żelatyna, itp.).
napisał/a: jbasko 2013-09-24 09:16
Biorę biofer, aspargin, prenatal, merz special i nic takiego się nie zdarzyło. Sądzę, ze te dodatki są również w tamtych tabletkach. Czy możliwe, zeby lekarstwo się zepsuło?
napisał/a: soaring 2013-09-24 10:49
teoretycznie wszystko jest możliwe. spróbuj wziąć tabletkę w trakcie posiłku, w którym występuje tłuszcz roślinny (i nie mam na myśli margaryny, bo to syf + utwardzane tłuszcze). jeśli nadal będziesz źle się czuła to możesz spróbować wyciskać zawartość kapsułki.