Wyniki

napisał/a: dawwal 2015-01-28 16:22
Witam proszę o interpretację wyników badań ,badania były robione w kontekście o wyjaśnienie moich problemów z długotrwałym ciągłym zmęczeniem (trwa ok 1,5 roku) i brakiem energii . Mam 25 lat ,wzrost 173 waga ok 58kg. Dodam iż że od ponad roku nie pije kawy ,alkoholu oraz nie pale ,śpię regularnie po 7-9h.Biegam co 2 dzień ,a swój poziom aktywności fizycznej określam jako średni. Staram się też zdrowo odżywiać.

Badanie ogólne moczu
Przejrzystość przejrzysty
Barwa słomkowy
Ciężar właściwy 1,019 g/ml
pH 7,0
Glukoza nieobecna
Białko nieobecne
Ketony nieobecne
Urobilinogen w normie
Bilirubina nieobecna
Azotany nieobecne
Erytrocytu nieobecne
Leukocyty w normie
Mocznik 21,60 mg/dl
Kreatynina 0,74 mg/dl
eGFR >60 ml/min/1,73m2
Glukoza 78,00 mg/dl
AST 26 U/l*
ALT 18 U/l*
sód 141 mmol/l
potas 5,39 mmol/l H
napisał/a: ~Anonymous 2015-02-20 16:36
Badanie ogolne moczu wporzadku,prosze podac normy dla pakietu nerkowego a takze normy dla pakietu watrobowego
napisał/a: ~Anonymous 2015-02-20 17:12
Zwykle norma dla AST to mniej niz 32IU/L to samo tyczy sie ALT mniej niz 31 IU/L- nadmiary ich wskazuja na choroby ALT czyli nadmiar tego enzymu sygnalizuje nam chorobe watroby(tutaj wysokosc wyniki moze nam powiedziec czy mamy doczynienia z marskoscia watroby,wirusowym z.w. lu uszkodzeniem jej komorek przez zatruwajace je toskyny,albo sygnalizowac jej stuczenie)to samo podwyzszony enzym AST moze wskazywac dopiero na choroby ,a jest ich troszke od mononukleoze po wirusowe zapalenia ,problemy sercowe ,takze kamienie w pecherzyku zolciowym po nowotwory.
ALT,AST-wporzadku
Mocznik ,kreatynina -wporzadku
potas ,sod tez oki
Jedynie glukoza tu wymagana jest dalsza diagnostyka poniewaz jego tam nie powinno byc
napisał/a: dawwal 2015-04-12 16:39
w moczu nie wykryto glukozy więc trochę nie rozumiem Pani wypowiedzi...Lekarz powiedział że wyniki mam bardzo dobre i mam nie kombinować nad swoim zdrowiem tylko zająć się pracą.Bardzo szczera i pasjonująca odpowiedz lekarza.
napisał/a: ~Anonymous 2015-04-17 17:55
Oj tak moj blad. Jak wygladaja Twoje dalsze losy .