Wyniki

djfafa
napisał/a: djfafa 2011-02-04 10:27
Można było zacząć od jodu dał hormon nie mi oceniać.
Grunt to że jesteś leczona, bo na poczatku miałaś wątpliwości czy w ogóle trzeba, czy to niedoczynność zwykła czy sybkliniczna nie ma teraz znaczenia.
napisał/a: MiracleOla 2011-02-04 10:51
Pomyślałam sobie o jodzie w którymś momencie... Ale tak się zastanawiałam i uznałam, ze ja niedoboru czy "nadboru" nie powinnam mieć, bo jod jest obecny w mojej diecie... Noo nic. Poczekam na wyniki nowe te 2 miesiące. Nie obchodzi mnie czym mnie leczą, grunt, żeby ewentualna choroba nie rozwijała się dalej.
napisał/a: MiracleOla 2011-02-04 17:29
I znów się naczytałam, ze wiele osób po tym jak zaczęlo brać euthyrox zaczęło też tyć....
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-02-04 19:32
proponuję mniej czytać a już na pewno nie takie brednie.
Tyle z mojej strony.
napisał/a: MiracleOla 2011-02-11 11:57
Witam, to znowu ja:)
Byłam przedwczoraj na usg tarczycy. Wynik brzmi następująco: "Tarczyca niepowiększona, o wymiarach: plat prawy 1,2x1,1x4,3, płat lewy 0,8x1,1x4,0. Cieśń grubości 1,5mm, zarys gruczołu gładki. W części środkowej prawego płata stwierdza się pojedynczy guzek o mieszanej płynowo-litej strukturze. Część lita jest izoechogenna z prawidłowym miąższem tarczycy. Średnia zmiany wynosi 2,5mm. Kolejne ognisko o tym samych charakterze widoczne jest w części środkowej płata lewego i ma średnicę 3,3 mm. Poza tym obraz miąższu tarczycy jest prawidłowy. Podżuchwowo widoczne są owalne węzły chłonne, których krótszy wymiar nie przekracza 6mm."

Pani, która robiła mi badanie, powiedziała, że te guzki to w sumie są jeszcze w normie, bo to może być od urodzenia albo zwyczajnie tarczyca zaczyna robić się zwyrodniała, bo to organ, który się szybko starzeje, ale ona raczej by nie miała podejrzeń, ze to jakiś nowotwór czy coś. Żadnych oznak choroby autoimmunologicznej nie ma, a moje wyniki TSH mogą być najzwyczajniej w świecie takim "moim urokiem" i już. I, że skoro to nie jest hashimoto, to by się zastanowiła na miejscu lekarza czy dawać mi hormony.
ALE.
Skoro nie Hasmimoto to ską ten wynik tsh?;/
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-02-11 15:50
No ale widząc poziom przeciwciał napisałem Ci że nie masz Hasimoto, więc to już wtedt było wiadomo. Guzki są do obserwacji, są małe więc nie masz powodu do niepokoju.
napisał/a: MiracleOla 2011-02-11 16:09
A w związku z tym, że nie jest to autoimmunologiczne podłoże, jest szansa na całkowite wyleczenie niedoczynności??
I jeszcze jedno pytanie, może głupie, ale... Jestem bardzo blada (nie przez chorobę, taki mój urok), prawie jak papier. Czy przy niedoczynności oraz euthyroxie mogę co jakiś czas odwiedzić solarium, żeby nabrać koloru i nie wyglądać jak zdechlak i anemik??
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-02-11 19:36
Zacząć leczenie można od jodu, ale to decyzja lekarza.
Co do solarium nie widze przeciwskazań.