wyniki testów alergicznych, czysta zagadka jak dla mnie

napisał/a: duzyesz 2014-02-24 20:29
Witam , pomoże ktoś rozszyfrować mi te wyniki ?
oto link do zdjęcia , nie wiem jak wkleić go do tematu ;(

: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/86037eaf58f59a50.html

krótki opis sytuacji :
mieszkam w holandii - rozmawiam po angielsku , moj lekarz średnio i nie potrafił mi wytłumaczyć co i jak.
Jestem lekko skołowany bo mieszanka pokarmowa fx zawiera białko jaj, ryby, mleko, soje i orzeszki ziemne czyli dosyc sporawą część mojej diety w tym białko kazeinowe i serwatkowe jak domniemam.
mam uczulenia czy nie ?
pozdrawiam i dzeikuje za pomoc ;*

to na niebiesko to jest na siersc psa , rozmazalo sie jak przycialem.
napisał/a: ~Anonymous 2014-02-24 20:50
IgE całkowite w normie. Trawy pozytywne. Phadiatop-Alergia atopowa/wziewna pozytywna. Reszta negatywna. Pozdrawiam.
napisał/a: duzyesz 2014-02-24 21:32
Dziekuje bardzo za pomoc teraz jestem strasznie zawiedziony bo lekarz mi powiedzial dokładnie odwrotnie ... zerowe kompetencje , zmieniam lekarza domowego jutro!!!

czy to oznacza ,ze mam alergie atopową mam rozumieć ? czy trzeba wykonać jakies dodatkowe badania ?

Dodam ,ze w ciagu dnia wyskakuja mi przeważnie małe plamki- krostki bardzo mało swędzące gdzies tak może jedna , dwie na 2-3 godziny czasem jakaś pręga długości ok 2-4 cm grubości moze do 0,5 mm najczęsciej na czole , czasem czerwieni mi sie szyja i nos . Trawy teraz chyba jeszcze nie pylą. co robic zeby sie uchronic przed tym ?

mam przepisany betametason(krem) 1mg 2 x dziennie oraz lewocetyryzyne 1x dziennie
napisał/a: ~Anonymous 2014-02-24 22:05
Sorry, nie jestem lekarzem :) więc Cię nie pokieruję powinien to zrobić Alergolog.
Tu Ci mogę podsunąć co znaczy wziewno-atopowa:
"Phadiatop jest testem potwierdzającym lub wykluczającym alergię atopową. Phadiatop mierzy poziom przeciwciał IgE (uczulenie) przeciw powszechnym alergenom wziewnym takim jak pyłki traw, drzew i chwastów, zwierzęta, roztocze i pleśnie.
Typowymi objawami są astma, nieżyt nosa bądź egzema. Dodatni wynik testu nie oznacza , że pacjenci muszą wykazywać objawy alergii w danym momencie.
Phadiatop jest również wskazywany do wykonania w przypadku uczuleń na pokarmy bądź zwierzęta. Alergie te najczęściej bywają powiązane z alergiami na powszechne alergeny wziewne i w takich przypadkach wynik Phadiatopu będzie dodatni."
napisał/a: dor_salva 2014-03-28 12:48
Ostatnio czytałam o Vimed. Ponoć leczą zmianą nawyków żywieniowych opóźniona alergię na produkty spożywcze. Myślicie, że to możliwe?
napisał/a: marteczka 2014-04-30 12:24
Z badań krwi możesz wyciągnąć bardzo dużo informacji, również to co szkodzi Twojemu organizmowi. Są to badania specjalistyczne stąd wiele osób nie ma pojęcia na temat tego, ale owszem jest to możliwe i zdrowe.
napisał/a: dor_salva 2014-05-07 21:32
ciekawe jak się nazywa to badanie. Wie ktoś może?
napisał/a: wieszak 2014-05-08 14:18
koobietka napisal(a):Ostatnio czytałam o Vimed. Ponoć leczą zmianą nawyków żywieniowych opóźniona alergię na produkty spożywcze. Myślicie, że to możliwe?


Jest to możliwe i praktykowane.
Celem takiego badania - pod kątem opóźnionej alergii pokarmowej, analizującego poziomy przeciwciał IgG, bo o te chodzi - jest ustalenie, które produkty spożywcze występujące w naszej codziennej diecie nam szkodzą. Po ustaleniu tych produktów wprowadza się dietę rotacyjną polegającą na wyeliminowaniu na min. 4-5 miesięcy produktów z grupy najbardziej wpływającej na organizm i ułożeniu diety z naprzemiennym wykorzystaniem produktów z innych grup (wpływających w mniejszym lub nieznacznym stopniu). Po określonych odstępach czasu (po 3,4,5 miesiącach) zaczyna się wprowadzać odstawione wcześniej produkty. Tak więc po ok.6 miesiącach można wrócić do poprzedniej diety z zachowaniem zdrowia i wyeliminowaniem męczących objawów.

W Polsce wykonuje się głównie badania pod kątem alergii z odpowiedzią szybką, czyli IgE.

Polecam firmę, która pośredniczy w takich badaniach.
http://www.genom.com.pl/badanie-poziomu-przeciwcial-igg.html
Można zbadać nawet ponad 230 produktów spożywczych.
napisał/a: marteczka 2014-05-09 00:16
koobietka napisal(a):ciekawe jak się nazywa to badanie. Wie ktoś może?


Badasz swój kod metaboliczny.
napisał/a: dor_salva 2014-05-28 14:19
masz na myśli to badanie, bo wyskoczyło na pierwszym miejscu w wyszukiwarce. http://kod-metaboliczny.pl/
napisał/a: bozenag123 2014-05-29 13:15
o no właśnie na innym wątku też o tym czytam. te testy się czymś różnią od klasycznych?
napisał/a: bozenag123 2014-05-29 15:53
aha, no takie to też miałam jak byłam dzieckiem, ale to chyba nie są takie dokładne badania... nic mi tam nie wyszło.
a ten kod metaboliczny? to też testy na produkty? czemu to jest takie drogie wszędzie?