Wyniki raka żołądka - pilne do lekarza!

napisał/a: DBU 2007-10-06 09:40
Mój teść ma 66 lat. Wykryli u niego raka żołądka. Wynik badania hist-pat : Adenocarcinoma partim mucocellulare.Proszę przetłumaczyć na polski tak, żebym wiedziała o co chodzi. Wskazane bad. genetyczne - czy badaniu ma poddać się pacjent? Czy te badanie ustali czy np jego dzieci są zagrożone tym rakiem?
Potrzebuję także fachowej odpowiedzi na wynik badania tomografii komputerowej jamy brzusznej. Otot treść: "W badaniu TK jamy brzusznej wykonanym dwufazowow wykazano roztrzeniowy żołądek z widoczną masą rozrostową w jego części przed- i odźwiernikowej z nacieczeniem tylnej ściany żołądka do krzywizny większej. Drobne, pojedyńcze węzły chłonne torby sieciowej, przestrzeń okołokavalna i okołoaortalna bez cech limphadenopatii. Wątroba, nerki i trzustka bez zmian mts. Pęchęrz moczowy w normie. Osteolityczne niszczenie żebra prawego łuku kl.p prawdopodobnie żebra XI? /z obrazuTK/ o cechach nacieku neo wielkości 50x32mm w przekroju poprzecznym, wzmacniający się po podanym bolusie, z cechami delikatnej kompresji torebki prawego płata wątroby. Pasaż przez odźwiernik znacznie ograniczony". Jakie teść powinien podjąć leczenie? niestety lekarz, który badał tatę nie był na tyle mily by udzielić potrzebnych informacji, powiedział tylko że trzeba zrobić operację. Jak długo bedzie żył w przybliżeniu bez leczenia, a jak długo bez niego. Teść nie bardzo chce dać sie kroić. Dziekuję za wszelkie informacje
napisał/a: agnieszka.z32 2007-10-21 21:43
witam jestem w podobnej sytuacji . moj tato zostal zoperowany z powodu nowotworu pecherza moczowego po operacji okazalo sie ze wszystko udalo sie lecz...... wcale nie po otrzymaniu chemii zaczelo sie dopiero dziac!!!!! powstaly nacieki w pachwinach, kielichach moczowych stwierdzono niewydolnosc nerek, w chwili obecnej doszla maloplytkowosc wyniki badan sa tragiczne a lekarze nic nie mowia! nie moze chodzic na co PAN DOKTOR stwierdzil ze zostal uszkodzony od chemioterapi szpik kostny sama nie wiem co robic operacja byla potrzebna ale nikt nie mowil co bedzie po!!!!! wiec jak mozna przeczekac i nie operowac to to proponuje
pozdrawiam serdecznie
agnieszka